رکوردزنی سکه در بازار تحت تاثیر گسترش کرونا

خبر آنلاین : رشد قیمت طلا در بازارهای جهانی از یک سو و نوسانات نرخ ارز از سوی دیگر سبب شده است قیمت سکه با رکوردی تازه را در بازار به جا بگذارد.

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در معاملات امروز (یکشنبه) به نرخ ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان فروخته شد.

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز در ساعت ۱۴ امروز ۶ میلیون و ۱۸۰ تومان فروخته شد. همچنین نیم سکه نیز سه میلیون و ۱۵۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۸۳۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۸۰ هزار تومان داد و ستد شد.

هر گرم طلای خام ۱۸ عیار ۶۳۱ هزار تومان و هر مثقال طلا نیز ۲ میلیون و ۷۳۵ هزار تومان به فروش رسید.

مهم ترین علت فراز و نشیب قیمت طلا و سکه در معاملات روزهای اخیر، نوسان قیمت اونس در بازارهای جهانی است.

نرخ اونس طلا در بازارهای جهانی به دلیل تعطیلی بازارهای جهانی در روز یکشنبه به قیمت دیروز یعنی یک هزار و ۶۲۹ دلار ارزش گذاری شد.

قیمت سکه در معاملات آخرین روز کاری سال ۹۸ (۲۸ اسفند) ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بود. هر گرم طلای خام ۱۸ عیار نیز در آخرین روز کاری پارسال، ۶۰۲ هزار تومان و هر مثقال طلا نیز ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به فروش رسید.

نقل از دنیای اقتصاد

قیمت جهانی طلا امروز/ ریزش قیمت بر اثر کرونا

تسنیم : در حالی که سرمایه گذاران برای نقد کردن دارایی های خود به تکاپو افتاده اند و منتظر تصویب بسته مالی ۲ تریلیون دلاری در کنگره آمریکا برای کمک به مقابله با ویروس کرونا هستند، قیمت طلا روز پنجشنبه شاهد کاهش بود.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۷۳ درصد کاهش به ۱۶۰۵ دلار و ۹ سنت رسید. قیمت طلا در بازار آمریکا هم امروز با ۰.۵۲ درصد افت به ۱۶۲۵ دلار و ۸۰ سنت رسید.

سنای آمریکا که اکثریت آن در اختیار جمهوری خواهان است با تصویب لایحه محرک اقتصادی ۲ تریلیون دلاری آن را به مجلس نمایندگان فرستاد تا دموکرات ها برای تصویب سریع آن در مجلس نمایندگان تحت فشار مضاعفی قرار بگیرند.

بازارهای بورس آسیایی پس از دو جلسه افزایش امروز را به شکلی محتاطانه آغاز کردند. سرمایه گذاران در انتظار تصویب نهایی بسته محرک اقتصادی دولت آمریکا و انتشار جزئیات آن هستند. ثبت سفارشات جدید برای کالاهای سرمایه ای مهم تولید آمریکا در ماه فوریه کاهش شدیدی را تجربه کرده و تقاضا برای ماشین آلات و سایر تجهیزات تولیدی به شدت افت کرده است. این آمارها نشان دهنده عمق اختلال ایجاد شده در فعالیت های اقتصادی است که به گفته تحلیلگران از ورود اقتصاد جهان به دوره رکود حکایت دارد.

کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا در جریان تماس تصویری با وزرای دارایی کشورهای حوزه یورو از آنها خواست که به منظور مقابله با اثرات اقتصادی شیوع کرونا به صورت جدی موضوع انتشار مشترک اوراق قرضه کرونایی را مد نظر قرار دهند.

بانک جهانی و صندوق بین المللی پول هم از سهامداران خود خواسته اند تا بسته های حمایتی فوری را برای کمک به کشورهای فقیر جهان فراهم کنند.

حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا دیروز با ۱.۴۱ درصد افزایش به ۹۴۹.۱۵ تن رسید.

نقل از دنیای اقتصاد

سکه از ۶ میلیون و ۱۶۵ هزار تومان سبقت گرفت

خبر آنلاین : امروز در بازار آزاد قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار ۶۱۹ هزار و ۶۰۰ تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۶ میلیون و ۱۶۶ هزار تومان تعیین شده است.

قیمت هر سکه تمام طرح جدید در دومین روز معاملات سال جدید ۶ میلیون و ۱۶۶ هزار تومان اعلام شده است. هر قطعه سکه تمام طرح قدیم نیز در برابر ۶ میلیون و ۲۷ هزار تومان معامله می شود.

هر قطعه نیم سکه نیز به ۳ میلیون و ۹۳ هزار تومان و ربع به ۱ میلیون و ۷۹۳ هزار تومان رسیده است. هر قطعه سکه یک گرمی نیز در برابر ۹۸۲ هزار تومان معامله می شود.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۶۱۹ هزار و ۶۰۰ تومان تعیین شده است. هر مثقال طلا نیز ۲ میلیون و ۶۸۴ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

در بازارهای جهانی هر اونس طلا ۱۶۱۲ دلار و ۴۵ سنت معامله شده است.

نقل از دنیای اقتصاد

قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۹/۰۱/۰۶

تسنیم : قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۹ درصد افزایش به ۱۶۲۴ دلار و ۱۸ سنت رسید.

رویترز گزارش داد، در حالی که اظهارات امیدوارکننده قانونگذاران امریکایی در خصوص تصویب بسته محرک اقتصادی پیشنهادی دولت ترامپ برای مقابله با تاثیرات کرونا موجب تقویت احساس سرمایه گذاران شده، قیمت طلا امروز برای سومین جلسه متوالی افزایش داشت و به بالاترین رقم در طی حدود ۲ هفته گذشته رسید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۹ درصد افزایش به ۱۶۲۴ دلار و ۱۸ سنت رسید. در اوایل جلسه امروز قیمت طلا تا ۱.۶ درصد رشد داشت و به بالاترین رقم از ۱۲ مارس یعنی ۱۶۳۵ دلار و ۷۹ سنت رسیده بود. قیمت فلز زرد در جلسه قبل بیش از ۳ درصد جهش داشت.

قیمت طلا در بازار آمریکا هم امروز با ۱.۶ درصد افزایش به ۱۶۸۷ دلار و ۳۰ سنت رسید. قانونگذاران دموکرات و جمهوری خواه آمریکایی گفتند در حال نهایی کردن بسته محرک اقتصادی ۲ میلیارد دلاری جهت محدود کردن تبعات منفی اقتصادی ویروس کرونا هستند.

در حالی که ظاهرا کنگره به تصویب بسته محرک اقتصادی نزدیک شده، پس از رشد قابل توجه شاخص های بورس وال استریت در جلسه گذشته، امروز شاخص ها در بازارهای بورس آسیا روند رشد خود را ادامه دادند.

در همین حال سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده که آمریکا ممکن است به مرکز جهانی شیوع ویروس کرونا تبدیل شود. هند هم یک قرنطینه ۲۴ ساعته سراسری را در دومین کشور پرجمعیت جهان اعلام کرده است.

شمار کشته های ویروس کرونا در ایتالیا در طی ۲۴ ساعت گذشته رشد قابل توجهی داشته و امیدها به مهار ویروس در این کشور را بار دیگر تضعیف کرده است. شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشورهای مختلف جهان به بیش از ۴۲۲ هزار نفر رسیده است. فعالیت های اقتصادی در ماه مارس از استرالیا تا ژاپن و از غرب اروپا تا آمریکا به شکل بی سابقه ای متوقف شده است.

نقل از دنیای اقتصاد

بازارها سال سخت ۹۸ را چگونه به پایان بردند؟

خبر آنلاین : روزهای پایانی سال ۹۸، وضعیت بازارهای ایران با تغییری جدی و غیر قابل پیش بینی روبرو شد، متهم ردیف اول این بازار ویروسی بود عالمگیر با نام کرونا که تمامی مناسبات پیش بینی شده را با تغییر روبرو کرد.

سال ۹۸ درحالی به پایان رسید که اغلب بازارهای ایران از رکودی کشنده رنج می‌بردند.

با این حال حتی این رکود نیز نتوانست نوسانات شدید در برخی بازارها را مهار نماید و موقعیت اقتصادی و سیاسی ایران در سایه کاهش شدید تقاضا تحت تاثیر کرونا همچنان تاثیر خود را بر وضعیت بازار به رخ می کشید.

بازار ارز ایران، خداحافظی با سال ۹۸ با دلار ۱۴.۹۰۰ تومانی

بازار ارز ایران در ۵ ماه پایانی سال روزهای پرنوسانی را پشت سر گذاشت وهر از چندی با تغییر کانال در مرزی بالاتر از قبل ایستاد. درست در آخرین روزهای سال ۹۸، در حالی که صرافان خبر از رکود شدید بازار خرید و فروش اسکناس ارزی تحت تاثیر شیوع کرونا می دادند، قیمت ها در بازار آزاد به مرز ۱۶ هزار تومان رسید و در صرافی های بانکی نیز در سقف کانال ۱۵ هزار تومان ایستاد.

بر اساس این گزارش نوسان ادامه دار قیمت ارز اما حتی در آخرین روز سال نیز ادامه داشت و هر دلار در این روز با کاهشی ۸۵۰ تومانی به ۱۴ هزار و ۹۰۰ تومان رسید. هر چند خالی فروشان و معامله گران فردایی تلاش گسترده ای را در آخرین هفته سال به کار بستند تا قیمت ها را برای سال جدید تثبیت کنند اما با لغو بخشی از تحریم های بانکی ایران، پیش بینی ها نشان می دهد تلاش آنها ثمری در بر نداشته باشد. داستان بازار ارز هنوز تمام نشده است، ایران در سخت‌ترین تحریم ها به سر می برد و بازار ارز هنوز روالی عادی را دارا نیست.

سکه در کانال ۶ میلیون وارد سال ۹۹ شد

قیمت سکه نیز تحت تاثیر افزایش قابل توجه نرخ ارز از یک سو و رشد قیمت طلا در بازارهای جهانی از سوی دیگر سبب شد قیمت سکه دستخوش افزایش شود. قیمت سکه نیز در ۵ ماه پایانی سال همپای ارز نوسانی جدی را شاهد بود  رکورد ۶ میلیون و دویست هزار تومان را نیز در کارنامه خود ثبت کرد  افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی در اخرین ماه سال ۹۸ نیز تحت تاثیر شیوع کرونا اتفاق افتاد. با همه گیری این ویروس در جهان، طلا به مطمئن ترین سرمایه گذاری در جهان تبدیل شد و این گونه بود که سرمایه ها از بورس های در حال ریزش به بازارهای طلا کوچ کردند.

بورس از صعود تا سقوط

بورس ایران روزهایی طلایی را در سال ۱۳۹۸ پشت سر گذاشت. بیراه نیست بورس را سودده ترین بازار در سال گذشته لقب داد اما با این حال شاخص ها نشان می‌دهد در هفته های پایانی سال ریزش بر بازار حاکم شد. بر اساس این گزارش تنها در آخرین هفته سال شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز چهارشنبه (۲۸ اسفند) به عدد ۵۱۲ هزار و ۹۰۳ واحد رسید که در مقایسه با پایان هفته گذشته حدود ۱.۵ درصد افت را تجربه کرد. بورس رشدهای طلایی را نیز در این ساله به ثبت رسانده بود. بورس های جهانی نیز تحت تاثیر شیوع کرونا در هفته های اخیر با ریزش های بزرگ مواجه شده اند.

سوت رکود در بازار خودرو

بازار خودروی ایران حالا مدتهاست از قواعد اقتصادی تبعیت نمی کند. هر چند انتظار می رفت بازار خودرو ریزشی قابل توجه را در نیمه دوم سال شاهد باشد اما مسیر حرکت این بازار پس از سهمیه بندی بنزین تغییر کرد. صنعت خودروی ایران حالا در شرایطی ویژه است. تحویل خودروهای ثبت نامی مهمترین اولویت صنعت خودرو اعلام شده است اما بسیاری از کسانی که برای دریافت خودرو ثبت نام کرده اند، طبق آمار نه مصرف کننده واقعی که اتفاقا سرمایه گذارانی بوده اند که برای حفظ ارزش پول ملی خود دست به کار ثبت نام شده بودند از این رو تلاش می‌کنند خودروهای تحویلی را به بالاترین قیمت به فروش برسانند این چنین است که بازار خورو با نوسانی آشکار و رشد قیمت در عین نبود مشتری مواجه شده است با این حال در آخرین روزهای سال قیمت ها اندکی تعدیل را به جان خریده اند اما به نظر می رسد میزان کاهش قیمت هنوز برای مصرف کننده راضی کننده نیست.

رکود مسکن ادامه دارد

بازار مسکن التهابی آشکار را در سال ۹۷ تجربه کرد. روند رو به رشد قیمت ها در نیمه اول سال ۹۸ اما با تغییر روبرو شد و وضعیت تا دی تغییر کرد. در نیمه دوم سال روندی افزایشی بر این بازار نیز حاکم شد و در اخرین ماه سال نیز تعداد مشتریان کاهشی بسیار آشکار را تجربه کرد. بر اساس این گزارش پیش بینی ها نشان می دهد رکود قیمت مسکن تا خرداد ماه ادامه یابد. فعالان بازار می گویند مسکن در سال جاری روندی رو به افزایش را تجربه نخواهد کرد مگر معادلات حاکم با تغییری جدی مواجه شود.

قیمت جهانی طلا امروز ۹۹/۰۱/۰۵| تداوم افزایش قیمت

تسنیم : قیمت هر اونس طلا امروز با ۱.۳ درصد افزایش به ۱۵۷۲ دلار و ۴۵ سنت رسید.

پس از اقدامات غیرمنتظره فدرال رزرو آمریکا برای کمک به اقتصاد بحران زده آمریکا برای مواجهه با ویروس کرونا قیمت طلا روز سه شنبه شاهد جهش ۲ درصدی بود و رشد قیمت ۴ درصدی جلسه قبل را تداوم بخشید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۱.۳ درصد افزایش به ۱۵۷۲ دلار و ۴۵ سنت رسید. قیمت فلز زرد دیروز با ۳.۷ درصد جهش مواجه بود و بالاترین رشد قیمت از ژوئن ۲۰۱۶ را پشت سر گذاشت.

قیمت طلا در بازار آمریکا هم امروز با ۱.۹ درصد افزایش به ۱۵۹۶ دلار و ۷۰ سنت رسید.

ادوارد مویا تحلیلگر بازار طلا در موسسه اوآندا گفت: «پس از اقدامات فدرال رزرو برای حمایت از اقتصاد آمریکا قیمت طلا شاهد جهش قابل توجهی بوده است.»

بانک مرکزی آمریکا روز دوشنبه مجموعه برنامه های اضطراری ای را به اجرا گذاشت و تسهیلاتی را در زمینه وام های دانشجویی، بدهی کارت های اعتباری و وام های تحت ضمانت دولت به کسب و کارهای کوچک در نظر خواهد گرفت. اما این اقدامات نتوانست روز دوشنبه موجب تقویت شاخص ها در بورس وال استریت شود هرچند که برای ترمیم شاخص ها در بورس های آسیایی کافی بود.

در عین حال، یک بسته محرک اقتصادی ۲ تریلیون دلاری در سنای امریکا در حال بحث است که احتمالا مفاد آن به زودی موافقت توافق قرار خواهد گرفت. مویا افزود: «ایرادات مطرح شده از سوی سنا به این بسته به نظر چندان جدی نیست و تجار طلا اطمینان دارند که تا پایان هفته این بسته بزرگ محرک اقتصادی به آرام تر شدن بازارهای مالی کمک خواهد کرد. اگر آشفتگی در بازارها مهار شود، طلا جایگاه خود به عنوان محل امن سرمایه گذاری را باز خواهد یافت.»

در حالی که ویروس کرونا همچنان با سرعت در حال گسترش است دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا دیروز گفت، در حال بررسی نحوه از سرگیری فعالیت های اقتصاد آمریکا پس از پایان قرنطینه ۱۵ روزه در هفته آینده است.

نقل از دنیای اقتصاد

قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۸/۱۲/۱۹

تسنیم : در حالی که گسترش دامنه شیوع ویروس کرونا و افت شدید قیمت نفت موجب کاهش شاخص های بورس شده و سرمایه گذاران وحشت زده را به سمت بازارهای امن کشانده است، قیمت طلا امروز برای اولین بار از اواخر سال ۲۰۱۲ به بالای ۱۷۰۰ دلار رسید.

 رویترز گزارش داد، قیمت هر اونس طلا امروز با ۱.۵ درصد افزایش به ۱۶۹۹ دلار و ۲۰ سنت رسید. در اوایل جلسه امروز قیمت فلز زرد برای مدتی کوتاه به بالاترین رقم از دسامبر ۲۰۱۲ یعنی ۱۷۰۲ دلار و ۴۵ سنت رسیده بود. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز امروز با ۱.۶ درصد افزایش به ۱۶۹۹ دلار و ۷۰ سنت رسید.

در حالی که سرمایه گذاران برای فرار از شوک اقتصادی ناشی از ویروس کرونا به خرید اوراق قرضه روی آورده اند و پس از آنکه عربستان قیمت نفت خود را پایین آورده، قیمت جهانی نفت شاهد افت بیش از ۳۰ درصدی بوده، شاخص های بورس های آسیایی شاهد سقوط بوده اند.

قیمت معاملات آتی شاخص اس اند پی ۵۰۰ بورس وال استریت روز یکشنبه با کاهش بیش از ۴ درصدی مواجه بود. در همین حال، ارزش ین ژاپن در برابر دلار امروز به بالاترین رقم در طی بیش از ۳ سال گذشته رسید. همچنین میزان سوددهی اوراق قرضه ۱۰ ساله خزانه داری امریکا به پایین ترین رقم ثبت شده خود رسید.

اقتصاد ژاپن در سه ماهه پایانی سال گذشته به دلیل کاهش هزینه کرد بنگاه های اقتصادی، بیش از حد انتظار کوچک شد. در حالی که ویروس کرونا بر میزان تولید این کشور سایه افکنده، آمارهای جدید احتمال بروز رکود در اقتصاد ژاپن را افزایش داده است.

روز یکشنبه چین از ابتلای ۴۰ فرد جدید به ویروس کرونا خبر داد و تعداد کل مبتلایان به این ویروس در چین به ۸۰ هزار و ۷۳۵ نفر رسید. میزان صادرات چین در دو ماهه نخست سال جاری به شدت کاهش یافته و میزان واردات نیز افت کرده است.

نقل از دنیای اقتصاد

قیمت سکه به ۶ میلیون و ۱۳۵ هزار تومان رسید

میزان نوشت: نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت:هر قطعه سکه امامی امروز با افزایش ۱۷۰ هزار تومانی نسبت به روز شنبه به ۶ میلیون و ۱۳۵ هزار تومان رسید.

محمد کشتی آرای قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار امروز با قیمت ۶۰۴ هزار و ۵۹۶ تومان معامله می‌شود.

نایب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران افزود: قیمت هر قطعه سکه بهار طرح قدیم امروز با افزایش ۳۰ هزار تومانی نسبت به روز شنبه در بازار با قیمت ۵ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان معامله شد.

وی گفت: هر قطعه سکه امامی امروز با افزایش ۱۷۰ هزار تومانی نسبت به روز شنبه به ۶ میلیون و ۱۳۵ هزار تومان رسید و هر قطعه نیم سکه با افزایش ۸۰ هزار تومانی، ۳ میلیون و ۵۰ هزار تومان به فروش رسید.

کشتی آرای بیان کرد: ربع سکه نیز امروز با افزایش ۵۰ هزار تومانی با یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در بازار عرضه شد همچنین سکه گرمی با افزایش ۱۰ هزار تومانی، به قیمت ۹۸۰ هزار تومان رسید.

نقل از دنیای اقتصاد

قیمت طلا امروز ۱۳۹۸/۱۲/۰۵| بازار افزایشی شد

قیمت هر گرم طلا ۱۸ عیار امروز بالا رفت و با رشد ۳.۶ درصدی به ۶۲۰,۹۸۶ (ششصد و بیست هزار و نهصد و هشتاد و شش ) تومان رسید.

به گزارش دنیای اقتصاد، بازار طلای ایران امروز شاهد افزایش نسبی قیمت هر گرم طلا ۱۸ عیار به مانند روز پیش است.

قیمت طلا امروز پنجم اسفند 98


در اینباره بیشتر بخوانید؛

قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۳۹۸/۱۲/۰۵| ترمز قیمت طلا و سکه برید

قیمت سکه در بازار امروز تهران ۱۳۹۸/۱۲/۰۵| صعود قیمت به کانال شش میلیون


آخرین نرخ گرم طلا ۱۸ عیار

قیمت طلا امروز بالا رفت و هر گرم طلا ۱۸ عیار مانند روز قبل رشد قیمت را تجربه کرد. هر گرم طلا ۱۸ عیار که روز قبل تا ۵۹۸,۶۰۰ (پانصد و نود و هشت هزار و ششصد ) تومان رسیده بود، امروز – دوشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ مصادف با ۲۴ فوریه ۲۰۲۰ – با رشد ۳.۶ درصدی به ۶۲۰,۹۸۶ (ششصد و بیست هزار و نهصد و هشتاد و شش ) تومان رسید.

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر گرم طلا ۱۸ عیار
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۶۲۰,۹۸۶ ۲۲,۳۸۶ ۳.۶ امروز
۵۹۸,۶۰۰ ۱,۴۰۰ ۰.۲۳ روز قبل
۵۹۷,۲۰۰ ۴۸,۷۰۰ ۸.۱۵ ۲ روز پیش
به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می شوند

نقل از دنیای اقتصاد

طلا دو درصد دیگر گران شد

قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه تحت تاثیر افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در کشورهای متعدد که نگرانی‌ها نسبت به آسیب دیدن رشد اقتصاد جهانی را برانگیخت و تقاضا برای خرید این فلز ارزشمند را تقویت کرد، بیش از دو درصد جهش یافت.

هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۱.۲ درصد رشد کرد و به ۱۶۶۳ دلار و شش سنت رسید. بهای طلا اوایل معاملات تا مرز ۱۶۷۸ دلار صعود کرده بود. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا یک درصد افزایش یافت و به ۱۶۶۵ دلار رسید.

مایکل مک کارتی، استراتژیست ارشد در شرکت “سی ام سی مارکتس” اظهار کرد: تصور می‌رود افراد کمتری سهام نگه می‌دارند و اکثرا به فروش اقدام کرده‌اند و این پول به سوی داراییهای امن سرازیر شده است. تاثیر این اتفاق روی اقتصاد جهانی به معنای آن است که احتمالا نرخهای بهره برای مدت طولانی‌تری پایین خواهند ماند.

نرخ‌های بهره پایین‌تر هزینه نگهداری طلا که بازدهی ندارد را کمتر کرده و جذابیت سرمایه گذاری در طلا را تقویت می‌کند.

بازارهای سهام جهان به دلیل نگرانیها نسبت به گسترش ویروس کرونا در خارج از چین و افزایش موارد ابتلا به کرونا در ایتالیا، ایران و کره جنوبی به روند نزولی خود ادامه دادند.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده که نگران افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا است که ارتباطی با چین ندارند.

جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA در یادداشتی نوشت: طلا بالاخره روند صعودی پرقدرتی پیدا کرد و اخبار منفی در خصوص شیوع ویروس کرونا کمک خواهد کرد این فلز ارزشمند دیر یا زود مرز ۱۷۰۰ دلار را تست کند.

در میان دارایی‌های امن، دلار آمریکا بالاتر رفت و بازده اوراق خزانه آمریکا نزدیک به پایین‌ترین سطح خود از سپتامبر ایستاد. ارزش ین ژاپن در برابر دلار آمریکا بهبود یافت.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد رشد، ۲۷۱۱ دلار و ۸۱ سنت معامله شد. هر اونس نقره برای تحویل فوری ۱.۱ درصد افزایش یافت و به ۱۸ دلار و ۶۷ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد کاهش، به ۹۷۰ دلار و ۳۶ سنت رسید.

 

انتهای پیام

آب و هوای کنونی تکاب