مشتری گرامی
به اطلاع می رساند این شرکت در نظر دارد نسبت به عرضه مستقیم شمش های طلای تولیدی خوداقدام نماید.
متقاضیان می توانند جهت حضور در عرضه، به آدرس دفتر مرکزی واقع در تهران، میدان ولیعصر(عج)، کوچه شقایق، پلاک ۵ و ۷ در روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۷/۱۲/22 از ساعت ۱۳:۳۰ الی ۱۴:۰۰ مراجعه نمایند. (شماره تماس ۸۸۹۴۳۵۳۶-۰۲۱ داخلی ۳ جهت هماهنگی در خصوص شرایط عرضه)
“شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران”

به گزارش شما و اقتصاد:  در این همایش یک روزه، خداداد غریب پور رئیس هیئت عامل ایمیدرو، اردشیر سعد محمدی معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو، هاشم بت شکن از مدیران حوزه بانکی و وحید آزادمنش از سخنرانان این مراسم خواهند بود.
بنابر این گزارش، در این گردهمایی از مهدی کرباسیان رئیس سابق هیات عامل ایمیدرو به پاس خدمات سالیان گذ‌شته وی قدردانی می شود.
نکوداشت سید حسن مدنی استادیار گروه مهندسی معدن دانشگاه امیرکبیر و استاد برجسته حوزه معدن از دیگر برنامه های مراسم گردهمایی مدیران ایمیدرو در سال 97 خواهد بود.

بخش هایی از سخنان خداداد غریب پور در گردهمایی مدیران ایمیدرو:

▪صیانت از منابع انسانی در ایمیدرو را بر خود تکلیف می دانیم
▪به منابع انسانی به عنوان سرمایه نگاه شود
▪توکل برخدا و مسئولیت پذیری شعار ما در ایمیدرو است
▪رویکرد ما کار تیمی است
▪انجام درست کار درست و افزایش بهره وری در اولویت برنامه ها قرار بگیرد
?سال آینده حدود ۳ میلیارد دلار طرح افتتاح می شود
در سال جاری در بیش تر بخش ها رشد دو رقمی در تولید داشته ایم
با توجه به شرایط تحریمی که قرار دادیم، شرکت ها مشکلات خود را به سازمان اعلام کنند
▪روند تهاتر را ادامه خواهیم داد
?اولویت ما برای سال جدید اکتشاف است
▫۲۷۰ هزار کیلومتر مربع کار اکتشافی از کارهای مثال زدنی توسط ایمیدرو است
▫بومی سازی و استفاده از توان مراکز علمی در امور معدنی در دستور کار است.
▫۱۱ میلیارد یورو برای بخش زیرساخت ها تا سال ۱۴۰۰ نیاز است
?توسعه زیربناها و ظرفیت سازی با تشکیل کنسرسیوم ها ضروری است
▪آموزش نیروی انسانی در سازمان جزو برنامه های درون سازمانی است.
▪ رویکرد های آموزشی نیاز به بازنگری دارد
▫تکمیل پروژه های نیمه تمام و مشارکت با بخش خصوصی.

نقل از شما و اقتصاد

کد: 8149
تاریخ انتشار:
۱۳۹۷/۱۰/۳۰
غریب پور در نخستین نشست با مدیران شرکت ها و مجریان طرح ها اعلام کرد:

اتمام طرح های نیمه تمام؛ اولویت ایمیدرو/ ایمیدرو همکاری مناسبی با مجلس، وزارت اقتصاد و ‌بانک مرکزی دارد/ معدن،‌کمترین تاثیر را از تحریم می پذیرد

رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: پیگیری و اجرای طرح های نیمه تمام از اولویت های این سازمان است.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ( ایمیدرو)، خداداد غریب پور که در نخستین نشست با مدیران شرکت ها و مجریان طرح های ایمیدرو سخن می گفت، تصریح کرد: باید ابتدا اولویت ها شناسایی شوند و اولویت امروز ما به سرانجام رساندن طرح هایی است که در دست اجرا داریم.
رییس هیات عامل ایمیدرو پس از استماع گزارش عمکلرد این مجموعه ها، تاکید کرد: با توجه به اختیاراتی که وجود دارد،‌ هر کدام از مدیران شرکت ها و مجریان طرح ها، مسوول حل و فصل مسائل موجود هستند و باید پیگیری ها تا حصول نتیجه ادامه یابد اما در جایی که نیاز باشد ایمیدرو وارد عمل خواهد شد.
وی با اشاره اینکه در شرایط فعلی، در تنگنای مالی قرار داریم،‌ اظهار داشت: به ظرفیت رساندن طرح هایی که افتتاح شده اند، یکی از مهمترین اقدامات ما خواهد بود. وی یادآور شد: به رغم اینکه تحریم ها فشارهایی بر تامین مالی، خرید تجهیزات و … وارد کرده است، اما همچنان می توان با تنوع بخشی در مدل های خرید، مانع از بالارفتن هزینه در امور فوق شد.
کمیته تامین مالی
رییس هیات عامل ایمیدرو تاکید کرد: کمیته تامین مالی در این سازمان سازماندهی کرده ایم که در بخش داخلی و خارجی، بتوان نیاز طرح ها و همچنین کارخانه های تولیدی را برطرف ساخت.
وی به همکاری های وزارت اقتصاد و بانک مرکزی اشاره کرد و گفت: طبق جلسه ای که با وزیر اقتصاد برگزار کردیم، بخش معدن و صنایع معدنی توانایی جذب بخشی از 1600 تریلیون تومان نقدینگی کشور را دارد.
وی افزود: مذاکرات با بانک مرکزی هم در راستای انجام تعهدات طرح های فولاد استانی انجام شده و همکاری های نزدیکی با این نهاد داریم.
تهاتر طلب ها با بدهی ها
رییس هیات عامل ایمیدرو ادامه داد: جلساتی نیز با نمایندگان مجلس داشته ایم و مقرر شده در بودجه 98 بخشی از طلب های ایمیدرو با بدهی های سازمان، تهاتر شود.
غریب پور خاطر نشان کرد: بخش معدن و صنایع معدنی به دلیل اینکه در بخش دانش و تولید تجهیزات به داخل کشور وابسته است، تاثیر کمتری از تحریم ها می پذیرد.
وی ادامه داد: شرکت ها و طرح ها روی تامین مالی از داخل کشور تمرکز داشته باشند و در این مسیر از توانمندی های بخش خصوصی حداکثر بهره را ببرند.
غریب پور معتقد است: توسعه و توانمندی حوزه معدن و صنایع معدنی، با اتکا به بخش خصوصی پیش می رود و باید فضای لازم نیز برای شرکت های خصوصی ایجاد شود.
جذب سرمایه در مناطق ویژه
معاون وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: ایمیدرو سازمانی توسعه ای است که وظیفه اخذ مجوزهای لازم و ایجاد زیرساخت ها را دارد اما مدیران باید پس از این مرحله و با رعایت مصالح کشور و دولت، زمینه را برای حضور بخش خصوصی فراهم کنند.
وی به جایگاه مناطق ویژه صنایع انرژی بر اشاره کرد و اظهار داشت: آماده سازی زیرساخت ها بخشی از وظایف این مناطق است با اینحال گام مهم، جلب و جذب سرمایه گذار است. در این میان سرمایه گذاران داخلی و حتی کشورهای همسایه آمادگی سرمایه گذاری در این مناطق را دارند.
غریب پور افزود: انرژی فراوان و ارزان، شرایط صادرات و واردات،‌ معافیت مالیاتی و … سبب کاهش هزینه های تولید در این مناطق می شود و این امر شرکت های خارجی را علاقمند به سرمایه گذاری در مناطق ویژه کرده است.
وی در عین حال خواستار دریافت بودجه لازم برای توسعه زیرساخت ها شد و گفت:‌ در زیرساخت هایی همچون آب،‌ برق، ‌گاز، حمل ریلی و … قرار بود 1500 میلیارد تومان به ایمیدرو تخصیص یابد اما مبلغ ناچیزی از این رقم پرداخت شده است.
غریب پور با اشاره به اهمیت بخش اکتشاف گفت: به رغم اینکه این امر از اولویت ها و نیازهای توسعه حوزه معدن است اما شاهد نوعی پراکندگی در این روند هستیم در صورتی که باید با ایجاد هم افزایی، به صورت منسجم تری اهداف اکتشاف پیگیری شود.
همکاری با سازمان محیط زیست
وی درباره امور محیط زیست اظهار داشت: طبق مذاکراتی که با رییس سازمان حفاظت محیط زیست انجام شده به زودی تفاهمنامه ای با این سازمان و با هدف توسعه فعالیت های معدن و صنایع معدنی خواهیم داشت. غریب پور افزود: پیگیر تفاهمنامه مشابهی نیز با سازمان جنگل ها و مراتع هستیم.

لینک تصاویر

پایگاه خبری معدن نیوز- تحلیلگران بازارهای بین المللی بر این باورند که قیمت طلا در روزهای آتی به شدت تحت تاثیر آمارهای مهم اقتصادی آمریکا و نوسانات بازار سهام قرار خواهد داشت.
  بزرگنمایی:  

به گزارش معدن نیوز، آمارهای مهم اقتصادی آمریکا در حالی قرار است طی روزهای آینده منتشر شود که آمارهای اشتغال و نرخ بیکاری در ماه دسامبر مهمترین تاثیر را بر نوسانات ارزش دلار و قیمت طلا خواهد داشت.

بر اساس این گزارش آمارهای مهم اقتصادی آمریکا تاثیر زیادی بر سیاست های پولی و نرخ بهره فدرال رزرو طی ماه های آینده نیز خواهد داشت.

تحلیلگران بر این باورند که نوسانات بازار سهام نیز می تواند عامل مهمی برای تغییر قیمت طلا در روزهای آینده باشد. قیمت طلا در ماه دسامبر با رشد 4.8 درصدی روبرو شده که این بهترین عملکرد قیمت طلا در دو سال اخیر به شمار می رود.

اگر طلا بتواند بالاتر از سطح مقاومتی 1280 دلاری تثبیت شود، به زودی تا 1300 دلار افزایش خواهد یافت.

کوین گرادی تحلیلگر ارشد موسسه فونیکس فیوچرز گفت: آمارهای اقتصادی آمریکا تاثیر مهمی بر تصمیم سرمایه گذاران خواهد داشت.

به نوشته طلا، در شرایطی که ریسک های سیاسی و اقتصادی زیادی در عرصه بین المللی وجود دارد، این مساله می تواند موجب تقویت تقاضا و قیمت جهانی طلا شود.

نقل از معدن نیوز

انجام معاینات دوره ای کارمندان در شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران:

بنا بر اعلام واحد HSEE معاینات دوره ای کارمندان طی سه روز از 24 تا 26 آذرماه سالجاری انجام می پذیرد.

“روابط عمومی”

طی حکمی از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت خداداد غریب پور به عنوان معاون وزیر و رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران منصوب شد.
به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب‌پور جهان‌آباد متولد ۱۳۴۹ و مدیرعاملی شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی، فرمانداری شهرستان بویراحمد در دولت اصلاحات و مدیرعاملی پتروشیمی شازند را در کارنامه مدیریتی خود دارد.از دیگر سوابق وی می توان به مدیرعاملی شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع سیمان (سیدکو) اشاره کرد.رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین از تلاش های جمشید ملارحمان در طول دوران حضور او در ایمیدرو به عنوان سرپرست این سازمان، قدردانی کرد.

“برگزاری مانور ودوره آموزشی کار در ارتفاع وفضای معلق جهت آمادگی در برابر حوادث احتمالی و شرایط اظطراری در طلای زرشوران” “مدرس مهندس مجتبی اسمعیل بیگی”

“روابط عمومی”

“آغاز چهاردهمین نمایشگاه کان مین”

این نمایشگاه از تاریخ یازدهم تا چهاردهم آبان ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار می شود.

“روابط عمومی”

“ثبت رکورد بی سابقه در عملیات معدنی در معدن طلای زرشوران”

بنابر اعلام روابط عمومی شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران،  این شرکت مطابق آمار استخراج در مرداد و شهریور 97، توانسته به رکورد بی سابقه ای در مدت مشابه طی سه سال گذشته دست یابد.

استخراج دوره ای کانسنگ طلا در مردادماه وشهریور ماه 97 نسبت به مدت مشابه در سال 96 استخراج دوره ای کانسنگ طلا در مردادماه وشهریور ماه 97 نسبت به مدت مشابه در سال 95 استخراج دوره ای کانسنگ طلا در مردادماه وشهریور ماه 97 نسبت به مدت مشابه در سال 94
بیش از 2 برابر بیش از 355 برابر بیش از 3 برابر

 

 

تناژ استخراجی در مردادماه وشهریور ماه 97 نسبت به مدت مشابه در سال 96 تناژ استخراجی در مردادماه وشهریور ماه 97 نسبت به مدت مشابه در سال 95 تناژ استخراجی در مردادماه وشهریور ماه 97 نسبت به مدت مشابه در سال 94
بیش از 200 درصد بیش از 2450 درصد بیش از 200 درصد

 

 

عملیات باطله برداری دوره ای در مردادماه وشهریور ماه 97 نسبت به مدت مشابه در سال 96 عملیات باطله برداری دوره ای در مردادماه وشهریور ماه 97 نسبت به مدت مشابه در سال 95 عملیات باطله برداری دوره ای در مردادماه وشهریور ماه 97 نسبت به مدت مشابه در سال 94
بیش از 1600 درصد بیش از 115 درصد بیش از 135 درصد

 

بر این اساس آمارها رشد چند برابری در میزان تناژ استخراجی، استخراج کانسنگ طلا و باطله برداری نسبت به مدت مشابه در سه سال اخیر نشان می دهد.

“رو.ابط عمومی”

?کرباسیان، رئیس هیات عامل ایمیدرو در همایش “چشم انداز فلزات غیرآهنی ایران و فناوری های وابسته با نگاهی به تولید و بازار” : ?در حوزه زغالسنگ با همت ایمیدرو نقشه راه تهیه شده و نیاز است برای فلزات غیرآهنی نیز نقشه راه تهیه شود. ?طرح جامع فولاد به روز است و امیدواریم بتوانیم با کمک وزارت صنعت، معدن و تجارت طرح های جامع دیگر را تهیه کنیم. ?ایمیدرو در دولت یازدهم و دوازدهم توانست جایگاه حوزه معدن و صنایع معدنی را در بین مردم و سیاستگذاران ارتقا دهد. بخش معدن و صنایع معدنی بیش از 20 درصد صادرات غیرنفتی را در اختیار دارد و بیش از 23 درصد ارزش بورس در شرکت های معدن و صنایع معدنی است. ?اقتصاد ایران، نوظهور است و با توجه به مزیت های حوزه فلزات غیر آهنی باید با همکاری یکدیگر در این حوزه جهش ایجاد کنیم. ?در بخش سرب و روی توانستیم به جایگاه ویژه بین المللی دست یابیم و دغدغه های فعالان حوزه روی را کاهش دهیم. ?میزان ذخیره بوکسیت از 15 میلیون تن به 35 میلیون تن افزایش یافته است اما هنوز در این حوزه کمبود وجود دارد.

قیمت فلزات گرانبها

نرخ ارز

پیش بینی هوا

آب و هوا

آوریل 25, 2019 - پنجشنبه
تكاب ایران
7°C
باد 2 متر بر ثانیه (m/s), شرق و شمال شرقی
فشار 765.96 میلی متر جیوه (mmHg)
رطوبت 42%
ابرها 53%
پنجشنبه جمعه شنبه یکشنبه دوشنبه
7/2°C
9/4°C
11/5°C
13/6°C
15/7°C