محسن نادری، سرپرست شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران مطرح کرد:

معامله گواهی سپرده شمش طلا در بورس

شیوا نیک وظیفه

معاملات گواهی سپرده شمش طلا در پی امضای توافقنامه ایمیدرو، بانک ملت و معدن طلای زرشوران به زودی در بورس کالای ایران راه‌اندازی می‌شود. این طرح در وهله اول فروش محصول معدن زرشوران که همان شمش طلا است را تسهیل کرده به‌علاوه اینکه راه را برای تأمین منابع نقد معدن زرشوران هموار می‌کند. با راه‌اندازی معاملات گواهی سپرده شمش طلا، سرمایه‌گذاران خرد می‌توانند سرمایه‌های خود را تبدیل به واحدهای کوچک از شمش طلا نمایند و در مواقع ضروری به نحو شایسته از سرمایه‌های خود استفاده نمایند. همچنین ازآنجایی‌که این سرمایه‌ها در فضایی شفاف یعنی بورس کالای ایران سرمایه‌گذاری می‌شود در نهایت منجر به رونق بازار سرمایه خواهد شد و نقدینگی در دست مردم مسیر بهتری را طی خواهد کرد. مزایای این معاملات و تأثیر آن بر بازار سرمایه را از نگاه محسن نادری، سرپرست شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران در ادامه می‌خوانید.

نادری مزایای این معاملات برای معدن زرشوران و سرمایه‌گذاران را بدین شرح عنوان کرد: با این اقدام تأمین نقدینگی و سرمایه در گردش به‌منظور خرید مواد اولیه، پرداخت حقوق و مزایای کارگران و بالتبع آن افزایش تولید تسهیل خواهد شد بعلاوه اینکه کاهش هزینه‌های نگهداری و جابجایی، امنیت حفظ سرمایه برای دارنده اوراق، کاهش فاصله زمانی بین تولید و متقاضی، حذف واسطه‌ها، شفاف‌سازی و کمک به ثبات قیمت‌ها از نتایج این اقدام خواهد بود.

وی افزود: استانداردسازی شمش‌های طلا بر اساس ISO17025 لحاظ می‌شود و با معامله گواهی سپرده شمش طلا در بورس، هزینه ساخت در خرید (کارمزد یا اجرت و…) حذف می‌شود همچنین قابلیت نقد شوندگی بالا، قابلیت خرید به میزان سرمایه خریدار، عدم وجود محدودیت زمانی برای خرید طلا را همراه با ریسک خریدوفروش پایین حاصل می‌نماید.

سرپرست شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران به نحوه ورود شرکت به بازار سرمایه و بهره‌گیری از ابزارهای نوین مالی اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران 100 درصد دولتی می‌باشد و متعلق به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران است لذا ورود به بازار سرمایه می‌بایست از طریق مکانیزم های قانونی انجام پذیرد.

وی استقبال سرمایه‌گذاران را مثبت پیش‌بینی کرد و افزود: با توجه به گسترش بازار سرمایه در میان مردم و استقبال از این بازار و با توجه به صدور اوراق 100 سوتی پیش‌بینی می‌شود تقاضای کافی و 100 درصدی برای فروش گواهی سپرده شمش طلا در بورس کالا وجود داشته باشد. با توجه به اینکه در حال حاضر امکان خرید شمش‌های یک کیلو جهت حفظ ارزش آتی ذخیره و پس‌انداز مردم وجود ندارد با راه‌اندازی اوراق امکان خرید طلا برای عام مردم به میزان سپرده و نقدینگی عامه جامعه فراهم می‌شود بنابراین پیش‌بینی می‌شود در صورت اطلاع‌رسانی مناسب استقبال مناسبی صورت پذیرد.

وی امکان راه‌اندازی معاملات آتی شمش طلا را نیز تائید کرد.

سرپرست شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران در خصوص رویکردهای بورس کالا در اقتصاد کشور گفت: معامله در بورس کالا یکی از پیشرفته‌ترین و مکانیزه‌ترین معاملات دنیا می‌باشد. با توجه به لزوم شفافیت اطلاعات عرضه‌کننده و خریدار در بورس کالا، معامله در آن با اطمینان بین طرفین انجام می‌شود. چون کالاهای عرضه‌شده در بورس کالا می‌بایست دارای تأییدیه اصالت باشد، لذا خریدار با اطمینان از استاندارد بودن کالای عرضه‌شده نسبت به خرید اقدام می‌نماید.

وی تصریح کرد: نرخ‌های عرضه کالاها در بورس کالا عادلانه می‌باشد، زیرا بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شوند. با توجه به وجود اتاق پایاپای بورس، امنیت معاملات در بورس تضمین‌شده و در صورت تخطی، هریک از طرفین مجبور به پرداخت خسارت طرف مقابل خواهند شد.

امروز 1399/07/29 صورت گرفت:

“اعزام و امداد رسانی به مصدوم در روستای آلوچلو”

در پی وصول خبری مبنی بر سقوط شخصی از ساختمان در حال ساخت در روستای آلوچلو تیم امداد رسانی شرکت طلای زرشوران توسط واحد hsee شرکت، به محل حادثه ارسال شد و پس از انجام اقدامات اولیه، مصدوم را تحویل اورژانس تکاب داد.

اطفای حریق مراتع اطراف معدن آقدره توسط نیروهای آتش نشانی شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران.

.

“انالله و انا الیه راجعون”

همکار گرامی، جناب آقای کامبیز داستانی، اندوه جانکاه از دست دادن مادر گرامیتان را به شما و خانواده گرامی تسلیت گفته و از درگاه ایزد منان برای آن مرحومه رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت داریم.
“مدیریت و پرسنل شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران”

آغاز هفته دولت را گرامی میداریم.

“روابط عمومی شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران”

اعزام تیم امداد و نجات شرکت طلای زرشوران

در پی درخواست  از مرکز امداد و نجات جاده ای شهرستان تکاب برای امداد به مصدومان یک تصادف جاده ای، تیمی متشکل از واحد آتش نشانی و فوریت های پزشکی واحد hsee کارخانه طلای زرشوران جهت امداد به محل حادثه اعزام گردید. خوشبختانه این حادثه هیچگونه خسارت جانی در پی نداشت.

فعالیتهای شرکت طلای زرشوران در راستای خدمات اجتماعی/ جزییات حادثه انفجار سیلندر گاز
دبیر ستاد مدیریت بحران تکاب گفت:این حادثه شب گذشته در حالی در این روستای سختگذر و دورافتاده در ۵۵ کیلومتری تکاب رخ داد که نشت گاز مایع از سیلندر پنج کیلویی هنگام روشن کردن این وسیله گرمازا با استفاده از کبریت، موجب انفجار آن شده و آتش ناشی از آن این خانه روستایی را فراگرفته بود.

وی بیان کرد: پدر، مادر و سه فرزند خردسال این خانواده دامدار روستایی به علت مصدومیت و سوختگی شدید ناشی از این انفجار با تلاش نیروهای ایمنی و بهداشت (HSE) کارخانه طلای زرشوران و مرکز فوریت‌های پزشکی تکاب به بیمارستان شهدای این شهرستان اعزام شده و تحت درمان اورژانسی قرار گرفتند.

دبیر ستاد مدیریت بحران تکاب اظهار داشت: اعضای این خانواده به علت سوختگی و جراحت‌های شدید با پنج دستگاه آمبولانس شبکه بهداشت و درمان تکاب جهت مداوا و درمان های تکمیلی به بخش سوانح سوختگی بیمارستان امام خمینی (ره) ارومیه اعزام شدند.

حال دختر یک ساله و پسر هفت ساله این خانواده وخیم بوده و بقیه حادثه‌دیدگان نیز تا ۴۰ درصد دچار سوختگی شده‌اند.

 

 

“بخارشویی و استریل آمبولانس بعد از ماموریت و انتقال مصدومین به بیمارستان تکاب”

 

به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، محسن نادری؛ سرپرست شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران با بیان این مطلب گفت: تولید شمش طلا در تیرماه سال جاری نسبت به برنامه ۱۷٫۵ درصد رشد داشته است.
وی در ادامه افزود: نسبت به تیرماه سال گذشته نیز افزایش قابل توجهی در تولیدشرکت طلای زرشوران تولید صورت پذیرفته است.
نادری ایجاد سیستم جامع یکپارچه به منظور کنترل و شفافیت کلیه عملیات معدنکاری تا تولید شمش به عنوان محصول نهایی کارخانه را یکی از اقدامات اساسی شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران عنوان کرد.
وی در ادامه با اشاره به توان شرکت های دانش بنیان در افزایش تولید محصول گفت: در سال جاری قراردادی با یکی از شرکت های دانش بنیان به منظور طراحی، نصب و اجرای همزن مخازن لیچینگ با استفاده از توان تولید داخل در راستای افزایش ظرفیت تولید شمش طلا صورت گرفته است.
سرپرست شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران در پایان استفاده از سامانه ستاد برای برگزاری مناقصات و مزایده های این شرکت به منظور شفاف سازی برای کلیه پیمانکاران و سرمایه گذاران را یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته در ماه های اخیر عنوان کرد.
گفتنی است معدن زرشوران در ۳۵ کیلومتری شمال شهر تکاب در محدوده ای حدودا ۳۹ کیلومتر مربعی در فاصله ۷ کیلومتری روستای زرشوران واقع گردیده است.

مدیر معادن ایمیدرو در جلسه پایش عملکرد زرشوران اعلام کرد:

افزایش تولید طلای زرشوران با انجام اصلاحات در کارخانه

مدیر معادن ایمیدرو اعلام کرد: با انجام اصلاحات صورت گرفته در خط تولید طلای زرشوران، میزان تولید ۳ ماهه امسال، ۲۰ درصد افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، امید امامی در جلسه پایش عملکرد شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران ضمن بیان این مطلب گفت: با پیگیری های انجام شده اقداماتی در راستای افزایش تولید و بهبود بخش های مختلف این شرکت، مطابق با تاکیدات ایمیدرو صورت گرفت و برنامه ریزی برای رسیدن به وضعیت مطلوب در دستور کار شرکت طلای زرشوران قرار دارد.

وی افزود: از جمله این موارد، می توان به اصلاحات در بخش های خردایش، اکسیداسیون ، لیچینگ و آبگیری اشاره کرد که بخشی از آنها انجام شده و بخشی نیز در مرحله مطالعه و بررسی برای اجرا است.
مدیر معادن ایمیدرو با تاکید بر تکمیل سد باطله جدید زرشوران در موعد مقرر، تصریح کرد: با توجه به فصل سرما و باران، امیدواریم این سد زودتر به پایان برسد و در مسیر تولید قرار گیرد.
وی ادامه داد: از دیگر اقدامات ضروری شرکت زرشوران، توجه به تکمیل مطالعات هیدرولوژی و برنامه ریزی برای خشک اندازی در تراز های پایین 2400 در معدن طلای زرشوران است.

اقدامات صورت گرفته در زرشوران
کوروش صابری، سرپرست مدیر تولید شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران، در این جلسه با اشاره به اقدامات انجام شده در این شرکت، گفت: تحویل انبار ناریه در اردیبهشت از سوی پیمانکار و دریافت مجوز بهره برداری آن، اصلاح باسکول و کالیبراسیون و پیگیری برای حضور موسسه استاندار برای استاندارد سازی، از جمله این اقدامات است.
وی ادامه داد: ساماندهی موضوع زرنیخ ، راه اندازی مدیریت کنترل کیفی شرکت، راه اندازی دستگاه سولفور آنالایزر، از دیگر اقدامات انجام شده است.
صابری خاطرنشان کرد: استقرار موسسه تامین مراقبتی، پیاده سازی سیستم جامع و چارچوب عملیاتی شرکت، حل مشکل معارض منطقه، چابک سازی سیستم اداری و تسریع عملیات های حوزه ستادی و پشتیبانی و غیره انجام شده است.
در این جلسه، حسام مقدمعلی، معاون بهره برداری و اکتشاف شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران حضور داشت.

سرپرست شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران خبر داد:

رشد 20 درصدی تولید طلا در سه ماهه 99

به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، محسن نادری؛ سرپرست شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران با بیان این مطلب گفت: استحصال طلا در سه ماهه نخست سال 99 نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 20 درصدی را تجربه کرده است.
وی در ادامه افزود: تولید کانسنگ طلا در سه ماهه نخست سال 99 نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 49 درصدی داشته است.
نادری با اشاره به دریافت مجوز های زیست محیطی طرح توسعه زرشوران گفت: مجوزهای زیست محیطی طرح توسعه کارخانه طلای زرشوران در آبان ماه 1398 از سازمان محیط زیست اخذ و به دنبال آن برای دریافت مصوبه کمیته سرمایه گذاری و تایید هیات عامل ایمیدرو ارسال شده است که طی آخرین پیگیری ها و اقدامات به عمل آمده، با نظر مساعد رییس هیات عامل ایمیدرو، با تشکیل کارگروه های تخصصی (فنی و حقوقی) در حال رایزنی با پیمانکار به منظور تعیین راهکار ممکن قانونی جهت ادامه کار هستیم که طی چند روز آتی نتیجه آن مشخص و به محض پرداخت بخش ارزی پیش پرداخت توسط ایمیدرو، پروژه بلافاصله اجرا خواهد شد.
نادری اجرای عملیات اکتشافات تکمیلی را یکی از طرح های در دست اقدام شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران عنوان کرد و افزود: انجام اکتشافات تکمیلی به منظور افزایش محدوده معدن و تکمیل مطالعات مربوطه با انجام 20 هزار متر عملیات حفاری در حال انجام می باشد.
گفتنی است معدن زرشوران در 35 کیلومتری شمال شهر تکاب در محدوده ای حدودا 37 کیلومتر مربعی در فاصله 7 کیلومتری روستای زرشوران واقع گردیده است.

آب و هوای کنونی تکاب