“سال نو مبارک”

“نمایشگاه محیط زیست”

نمایشگاه محیط زیست در روز ۱۳۹۵/۱۲/۰۶با حضور معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست سرکار خانم دکتر ابتکار، وزیر محترم خارجه جناب آقای دکتر ظریف و معاون محترم پارلمانی رئیس جمهور حجت الاسلام والمسلمین انصاری آغاز به کار کرد. شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران نیز مانند ادوار گذشته و نمایشگاههای پیشین حضوری فعال در این نمایشگاه داشت. در این نمایشگاه فرصت خوبی برای تبادل اطلاعات و فناوری ها و آگاهی از فعالیتهای روز دنیا در حوزه محیط زیست فراهم بود. دکتر کرباسیان رئیس محترم هیات عامل ایمیدرو و معاون محترم وزیر صنعت، معدن، تجارت از بازدیدکنندگان ویژه روز پایانی این نمایشگاه بود. نمایشگاه محیط زیست که در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار می شد پس از چهار روز به کار خود پایان داد.

سرویس خبری شرکت           کد خبر:۹۵۰۰۷

“آشنایی با مدیر عامل جدید شرکت طلای زرشوران”

مهدی قدمی رئیس و عضو هیات مدیره تعدادی از شرکت های بزرگ داخل کشور بوده است. مدیرعامل گروه مالی ملت، فعالیت در کمیته ملی المپیک نیز از دیگر سوابق اجرایی او می باشد. وی در گذشته نیز به عنوان عضو هیات مدیره آلومینیوم المهدی هرمزال در ایمیدرو فعالیت داشته است.

سرویس خبری شرکت           کد خبر:۹۵۰۰۶

“گفت و گو”

فرزین فردوسی پور معاون محترم اقتصادی  و توسعه سرمایه انسانی شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران در گفتگو با سرویس خبری شرکت مطرح کرد:

در حال حاضر تولید نسبت به سال های گذشته در سطح مناسبی است و تقریبا نزدیک به بودجه سال ۱۳۹۵ است. فعالیت های مربوط به تهیه مواد اولیه و خرید قطعات یدکی و همچنین محوطه سازی و برنامه های H.S.E کارخانه مطابق برنامه در حال پیشرفت است اما به دلیل کمبود نقدینگی پرداخت به پیمانکاران با تاخیر انجام می شود که برای رفع این مشکل مقرر شده است از طریق سازمان ایمیدرو تامین نقدینگی شود و تامین نقدینگی از سازمان در بودجه سال ۱۳۹۵ نیز پیش بینی شده بود.

نگاه این معاونت به پرسنل یک نگاه سرمایه محور است و در جهت استفاده بهتر و بهینه از این سرمایه ها، آموزش کارکنان در اولویت اول قرار گرفته است تا بتوانیم با آموزش و تجربه اکتسابی پرسنل جهت تحقق اهداف شرکت گام برداریم.

امید است با اجرا و بهره برداری از فاز ۲، شاهد تحقق بهتر برنامه های شرکت و شکوفایی بیشتر استان باشیم.

سرویس خبری شرکت           کد خبر:۹۵۰۰۲

«آگهی تجدید فراخوان مناقصه عمومی دو مرحله ای» « تامین و بکارگیری ماشین آلات سنگین »

شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران

«آگهی تجدید فراخوان مناقصه عمومی دو مرحله ای »

«تامین و بکارگیری ماشین آلات سنگین جهت انجام کارهای زیر بنایی و جابجایی مواد و مصالح در معدن و کارخانه طلای زرشوران»

 

 ۴۴ (۱)

 

پیرو آگهی فراخوان مندرج در روزنامه های اطلاعات در روز سه شنبه مورخ ۱۳۹۵/۰۳/۱۱ و دنیای اقتصاد در روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۵/۰۳/۱۲ به منظور ایجاد فضای رقابتی بیشتر، شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران در نظر دارد با عنایت به قانون برگزاری مناقصات، و با انجام ارزیابی کیفی، نسبت به تجدید فراخوان مذکور اقدام نماید. لذا از کلیه پیمانکاران ذیصلاح که مایل به شرکت در مناقصه فوق می‌باشند دعوت به عمل می آید جهت دریافت اسناد مناقصه به دبیرخانه کمیسیون معاملات شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران  به نشانی مندرج در بند «۱» مراجعه نمایند.

 • نام و نشانی کارفرما: شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران به نشانی: تهران، خیابان سمیه، بعد از چهارراه مفتح، جنب شرکت هپکو، پلاک ۱۰۰، طبقه اول.
 • محل اجرای پروژه: استان آذربایجان غربی، شهرستان تکاب، کیلومتر ۳۵ جاده تخت سلیمان، روستای زرشوران، مجتمع طلای زرشوران.
 • موضوع مناقصه: تامین و بکارگیری ماشین آلات سنگین جهت انجام کارهای زیر بنایی و جابجایی مواد و مصالح در معدن و کارخانه طلای زرشوران طبق شرح مندرج در اسناد مناقصه.
 • نوع مناقصه: دو مرحله ای عمومی همراه با ارزیابی کیفی.
 • مدت زمان اجرای پروژه: ۳۶ ماه.
 • گواهی نامه صلاحیت: متقاضی ‌باید؛
 • تخصص و تجربه کاری مفید و مرتبط با موضوع مناقصه را داشته باشد.
 • گواهی صلاحیت معتبر مرتبط با موضوع مناقصه از مراجع ذیصلاح را داشته باشد.
 • تامین مالی: از منابع داخلی شرکت
 • مبلغ ضمانت نامه و نوع تضمین: نوع تضمین باید به صورت ضمانت نامه یا چک تضمین شده بانکی به مبلغ ۱/۹۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال (یک میلیارد و نهصد میلیون ریال) باشد.
 • زمان و محل دریافت اسناد: از اشخاصی که تمایل به شرکت در مناقصه مزبور را دارند دعوت به عمل می آید جهت آگاهی و دریافت اسناد مربوطه پس از واریز مبلغ ۲/۰۰۰/۰۰۰ ریال (دو میلیون ریال) به شماره حساب ۱۲۰۰۸۰۰۱۳۸۲۰۱ در وجه شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران نزد بانک سپه شعبه میدان فردوسی از تاریخ درج آگهی حداکثر تا پایان وقت اداری (ساعت ۱۶) روز شنبه مورخ ۱۳۹۵/۰۷/۲۴ با ارائه اصل فیش بانکی و معرفی نامه کتبی معتبر در یکی از روزهای اداری به دبیرخانه کمیسیون معاملات واقع در خیابان سمیه، بعد از تقاطع مفتح، جنب شرکت هپکو، پلاک ۱۰۰، طبقه اول مراجعه نمایند.
 • زمان و محل تحویل اسناد: متقاضیان مکلفند پیشنهادات خود را حداکثر تا پایان وقت اداری (ساعت ۱۶) روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۵/۰۸/۱۲ به دبیرخانه کمیسیون معاملات واقع در نشانی مندرج در بند «۹» تحویل نمایند.
 • زمان گشایش پاکات: زمان و محل گشایش پاکتها متعاقبا به مناقصه گران اعلام خواهد شد.».                                                                                                                                         “شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران”

معاون محترم اقتصادی و توسعه سرمایه انسانی

فرزین فردوسی پور معاون محترم اقتصادی  و توسعه سرمایه انسانی شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران در گفتگو با سرویس خبری شرکت مطرح کرد:

۱q

در حال حاضر تولید نسبت به سال های گذشته در سطح مناسبی است و تقریبا نزدیک به بودجه سال ۱۳۹۵ است. فعالیت های مربوط به تهیه مواد اولیه و خرید قطعات یدکی و همچنین محوطه سازی و برنامه های H.S.E کارخانه مطابق برنامه در حال پیشرفت است اما به دلیل کمبود نقدینگی پرداخت به پیمانکاران با تاخیر انجام می شود که برای رفع این مشکل مقرر شده است از طریق سازمان ایمیدرو تامین نقدینگی شود و تامین نقدینگی از سازمان در بودجه سال ۱۳۹۵ نیز پیش بینی شده بود.

نگاه این معاونت به پرسنل یک نگاه سرمایه محور است و در جهت استفاده بهتر و بهینه از این سرمایه ها، آموزش کارکنان در اولویت اول قرار گرفته است تا بتوانیم با آموزش و تجربه اکتسابی پرسنل جهت تحقق اهداف شرکت گام برداریم.

امید است با اجرا و بهره برداری از فاز ۲، شاهد تحقق بهتر برنامه های شرکت و شکوفایی بیشتر استان باشیم.

سرویس خبری شرکت           کد خبر:۹۵۰۰۲

بدون برجام امکان توسعه معدن وجود نداشت


عصر اعتبار- مدیرعامل معدن طلای زرشوران گفت: عیار طلا در این منطقه ۴ PPM، نقره ۲ PPM، آنتی مووان ۸درصد و آرسنیک ۷ درصد است که این سبب شده این معدن تبدیل به یکی از معادن غنی در منطقه خاورمیانه شود؛به طوری که از همین الان برای طرح توسعه آن برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای صورت گرفته است.

بدون برجام امکان توسعه معدن وجود نداشت
یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۰:۲۳:۰۰
 

به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایلنا در بازدید خبرنگاران از معدن و کارخانه طلای زرشوران مدیرعامل این مجموعه با بیان اینکه از سال ۸۹ این پروژه آغاز شده است اظهار داشت: مجتمع زرشوران در آبان سال ۹۳ توسط معاون اول رئیس جمهور با سرمایه گذاری ۲هزار میلیارد ریال افتتاح شد و توانست در اولین سال تولید خود ۱۷۵ کیلو طلا و ۱۱۰ کیلو نقره استحصال کند.

محمد احمدی ادامه داد: ما در سال جاری توانسته‌ایم که این مجتمع را در بورس عرضه کنیم وامیدواریم برای سال جاری مطابق برنامه‌ریزی ها بتوانیم ۶۰۰ کیلو طلا تولید کنیم. این در حالی است که در چهارماه گذشته ۱۳۷ کیلو شمش توانسته‌ایم به بورس عرضه کنیم که نسبت به سال گذشته چهار برابر رشد داشته است و این نشان‌دهنده این است که از برنامه جلوتر هستیم. از سوی دیگر میزان استخراج ماده معدنی ما نیز ۹٫۵ برابر شده است.

وی ادامه داد: این مجتمع سبب اشتغال ۶۷۵ نفر شده است که ۸۰ درصد پرسنل آن بومی هستند و توانسته در کاهش بیکاری منطقه نقش عمده‌ای داشته باشد. از سوی دیگر تاکنون ۱۰ میلیون مترمکعب به وسیله پیمانکاران استخراج شده است که این نیز سبب اشتغال غیر مستقیم را فراهم آورده است.

وی با اشاره به مشخصات فنی معادن زرشوران گفت: عیار طلا در این منطقه ۴ PPM، نقره ۲ PPM، آنتی مووان ۸درصد و آرسنیک ۷ درصد است که این سبب شده این معدن تبدیل به یکی از معادن غنی در منطقه خاورمیانه شود، به طوری که از همین الان برای طرح توسعه آن برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای صورت گرفته است.

احمدی افزود: با امضای توافق هسته‌ای و باز شدن فضای بین‌المللی کارشناسان و پیمانکاران خارجی از کشورهای مختلف برای حضور در پروژه‌های این معدن ابراز تمایل کردند و برای شرکت در طرح توسعه افزایش سطح ورودی خوراک به میزان ۶۰۰ هزار تن با ما مکاتباتی را داشته‌اند. این طرح توسعه نیاز به ۴٫۵ میلیارد تومان و ۴٫۵ میلیون یورو دارد.

وی افزود: ما به پیمانکاران ایرانی که خواهان حضور در این معدن هستند این شرط را گذاشته‌ایم که حتماً باید ازیک مشاور خارجی بهره ببرند زیرا هدف اصلی ما علاوه بر توسعه این مجتمع رسیدن به تکنولوژی روز و رساندن ظرفیت کارخانه به ۲هزار تن در روز است.

عرضه و فروش

مدیرعامل مجتمع صنعتی زرشوران ادامه داد: ما محصولات خود را در بورس عرضه می‌کنیم و توانستیم سال گذشته با عرضه ۱۴۰ کیلو شمش طلا ۱۵۳ میلیارد ریال نقدینگی دریافت کنیم و امسال نیز انتظار رشد ۳۰ درصدی را داریم. از جمله برنامه‌های توسعه ما تولید سنگ‌های تزئینی تراولتن است که با احداث کارخانه سنگبری در آینده‌ای نزدیک می‌توانیم از این نوع سنگ‌ها نیز بهره‌برداری کنیم.

وی افزود: این مجتمع علاوه بر ایجاد اشتغال در طرح‌های عام‌المنفعه نیز هزینه‌های زیادی کرده است. به طوری که ۲۶ میلیارد ریال در سال گذشته برای توسعه فضاهای فرهنگی، اجتماعی و پزشکی هزینه کرده اند. این در حالی است که این مجتمع به صورت مستقیم ماهانه یک و نیم میلیارد تومان حقوق و دستمزد پرداخت می‌کند و با توجه به هزینه ۵ میلیارد تومانی در ماه سبب توسعه و گردش مالی خوبی در منطقه شده است و در حال حاضر این مجتمع هیچ‌گونه بدهی بانکی ندارد.

در ادامه این نشست خبری مدیرعامل این مجموعه در پاسخ به سوال ایلنا در مورد حضور هیات‌های خارجی برای حضور در این مجتمع گفت: تاکنون شرکت‌هایی از استرالیا، قزاقستان و گرجستان و شرکت جاکوبی فرانسه از این مجتمع بازدید کرده‌اند و به طور مستقیم با ما در حال مذاکره هستند در خصو اکتشاف نیز گرجستانی ها بسیار مایل هستند که حضور پررنگی در این مجتمع داشته باشند که اینها همه از برکات فضای پسابرجام است. به طور قطع می‌توانم بگویم که اگر برجام نبود بسیاری از پیشرفت‌هایی که تا به امروز در این مجتمع داشته‌ایم به این زودی دست‌یافتنی نبود.

احمدی ادامه داد: برای فاز۲ تصمیم گرفته‌ایم ۷۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت به فروش برسانیم.

وی در پاسخ به سوال دیگر ایلنا در خصوص صادرات گفت: در حال حاضر بازار داخلی نیازمند شمش‌های طلا است و هنوز اشباع نشده تا بخواهیم به سراغ بازارهای خارجی برویم اما برای حضور در بورس لندن باید عیار ۲۴ با ۹۹٫۹۹۹۹ PPM داشته باشیم که در حال حاضر عیار ما ۹۹٫۹۹۶ است که برای رسیدن به آن مذاکرات خوبی را با قرقیزستان داشته‌ایم تا بتوانیم عیار خود را بالا ببریم.

احمدی به فعالیت‌های محیط زیستی این کارخانه اشاره کرد و گفت: تمام تمهیدات برای حفاظت از محیط زیست مطابق با آخرین تکنولوژی روز دنیا در این مجتمع وجود دارد به طوری که ما دو دستگاه پایش آنلاین آب در کارخانه قرارد اده‌ایم که به صورت مستقیم هر یک ساعت یک بار کیفیت و میزان آلودگی را به سازمان محیط زیست ارسال می‌کند و تاکنون هیچ مشکلی از این مورد نداشته‌ایم.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: با تکمیل طرح توسعه این معدن تبدیل به یکی از بزرگترین تولیدکننده‌های طلا در آسیا شود.

ناز طلای زرشوران در بورس کالا خریدار داشت

نخستین عرضه شمش طلای معدن زرشوران در بورس کالای ایران با استقبال خریداران روبه رو شد به طوریکه از مجموع ۳۰ کیلو طلای عرضه شده نزدیک به ۲۶کیلوی آن مورد معامله قرار گرفت.
به گزارش بورس کالا، امروز در حالی برای نخستین بار انواع شمش طلای معدن زرشوران در تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران عرضه شد که با استقبال خریداران، ۲۵ کیلو و ۹۴۸ گرم از آن مورد دادوستد قرار گرفت.این تالار همچنین شاهد معامله ۹۰۰ تن مس کاتد شرکت ملی صنایع مس ایران به قیمت ۱۷۵ هزار و ۸۹۰ ریال بود. این شرکت همچنین ۵۸۰ تن مس مفتول را به قیمت ۱۸۳ هزار و ۲۸۰ ریال معامله کرد؛ از دیگر محصولات معامله شده شرکت ملی صنایع مس ایران در این روز می توان به پنجهزار تن انواع مس کم عیار، ۱۴۰ تن سولفور مولیبدن و شش تن کنسانتره فلزات گرانبها اشاره کرد.علاوه بر این، ۲۰۰ تن مس مفتول شرکت صنایع تولیدی دنیای مس کاشان، به قیمت ۱۸۳ هزار و ۸۳۰ ریال به فروش رسید.شرکت فولاد مبارکه اصفهان نیز ۶۶۰ تن ورق گرم C، ۱۹۸۰ تن ورق گرم B، ۶۰۰ تن ورق سرد B و ۳۰۰ تن ورق قلع اندود را در تالار محصولات صنعتی و معدنی مورد معامله قرار داد. دیگر معاملات گروه فولادی در این روز، ۱۴ هزار تن سبد میلگرد و تیرآهن طول کوتاه شرکت ذوب آهن اصفهان به قیمت ۱۳ هزار و ۵۴۳ ریال بود.این گزارش همچنین حاکی است، در این روز و در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی، در حالی ۲۵ هزار تن وکیوم باتوم، شش هزار تن لوب کات، ۵۳۱۶ تن انواع ماده پلیمری، ۲۰ تن اسید سولفوریک و ۳۰۰ تن گوگرد دادوستد شد که تالار صادراتی شاهد معامله ۵۴۵۰ تن قیر ۶۰۷۰ و ۱۲ هزار و ۱۰۰ تن قیر ۸۵۱۰۰ بود.گفتنی است، ۳۰ تن برنج طارم گلستان، ۱۵ تن ذرت دانه ای قزوین و ۵۰ تن شکرسفید کارخانه کشت و صنعت فارابی در تالار محصولات کشاورزی معامله شدبراساس این گزارش، در این روز و در مجموع، حدود ۸۰ هزار تن انواع کالا با ارزش نزدیک به ۱۲۰۰ میلیارد ریال در تالارهای مختلف بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت.
بورس کالا محمل ایجاد شفافیت اقتصادی در معاملات است
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران؛ در پی حاشیه های مطرح شده در رسانه­‌های رسمی و غیر رسمی در باب مسایل مطروحه در مناظره تخصصی عرضه محصولات پتروشیمی، بورس کالای ایران با تشکر از تمامی فعالان اهل رسانه که با دقت نظر و دغدغه شفافیت مسایل را دنبال می­نمایند، لازم می‌داند که در راستای وظیفه ذاتی خود در ایجاد شفافیت اقتصادی، نکاتی را درباره مسایل طرح شده اعلام نماید تا با کاستن از حاشیه ­ها، اصل مساله ایجاد شفافیت پیگیری گشته و از ایجاد حاشیه­‌های ناصواب پرهیز گردد:به لحاظ فنی بورس بازاری شفاف و نقطه مقابل بازار رانتی و اقتصاد زیرزمینی می‌­باشد و تمام سفارشات و معاملات در بورس قابل رهگیری و مدیریت بوده و براساس تجربه جهانی، بورس پایه ایجاد بازار عادلانه، شفاف و قابل مدیریتِ کلان اقتصادی است. بنابراین، اشکالاتی مانند به روز نبودن آدرس­ها در برخی موارد ناشی ازعدم به روزرسانی به موقع سامانه­های فنی مانند بهین‌­یاب بوده و خود حاصل عدم وجود سامانه‌­های اطلاعاتی تجمیع شده درباره صنایع، شرکت‌ها و موسسات در کشور می­باشد و این مهم، مساله­‌ای ملی است فراتز از جناح‌ها و دولت­‌ها.طبیعتاً هر آنچه در بورس عرضه می ‌گردد حداقل در یک طرف تراکنش (سمت بورس) کاملا شفاف خواهد بود و معامله در بورس خود توانسته است محملی برای بهبود شفافیت در مورد مسایل مربوط به آدرس‌های شرکت‌ها را ایجاد کند و قاعدتاً باید به این مساله به عنوان فرصتی برای اقتصاد ملی در راستای شفافیت بیشتر نگریسته شود. شایان ذکر است که نقصان سیستم‌های اطلاعاتی پایه ای مانند اطلاعات شرکت‌ها و نشانی آنها و … نیز آسیبی ملی است که هرچند می‌تواند زمینه ساز بروز عدم شفافیت، رانت و یا فساد گردد لیکن در عین حال تلقی بلافاصله فساد از هر نقصان آدرس، امری صواب نمی‌باشد و اتهام زنی های دقیق به دولت‌ها و صنایع زمینه بحث فنی را برای ایجاد شفافیت کم رنگ کرده و به حاشیه‌های سیاسی غیرمفید برای اقتصاد دامن خواهد زد.پر واضح است که ایجاد شفافیت معاملاتی و رقابت در معاملات قاعدتاً همواره مقاومت‌هایی به ویژه از جانب برخی صاحبان منافع در بر دراد که در این راستا لازم است باهمیاری و همفکری اصحاب رسانه و اراده قوی مسوولین امر در این راستا، چنانچه کاستی هایی درابتدای این مسیر سرنوشت ساز وجود دارد رفع شود و به جای تاکید صرف بر برخی از نقاط ضعف فرعی، هدف اصلی که همانا ایجاد شفافیت بیشتر در راستای سالم سازی و بهره ورسازی بیشتر اقتصاد ملی است موردتوجه قرار گیرد.فلذا بورس کالای ایران با تشکر مجدد از دغدغه مندان و اهالی رسانه وصنعت، آمادگی خود را برای ایجاد زیرساختهای بازار عادلانه وشفاف در تمام حوزه های اقتصادی اعلام نموده و در عین حال مجدانه از علاقه مندان و فعالان درخواست می نماید که ضمن حفظ حساسیتها و انگیزه های ملی اصلاح و پیشرفت، زمینه بحث رادرحوزه­های فنی حفظ کرده و از ایراد اتهامهایی با منشا سیاسی پرهیز نمایند.

ارسال دیدگاه

سامانه پایش آنلاین زیست محیطی در کارخانه طلای زرشوران راه اندازی شد

مهاباد-ایرنا- سامانه پایش آنلاین زیست محیطی در کارخانه تولید طلای زرشوران شهرستان تکاب نصب و راه اندازی شد.

مدیرعامل مجتمع معدنی و صنعتی طلای زرشوران تکاب در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: این سامانه با هدف رصد و کنترل آلودگی های احتمالی زیست محیطی برای نخستین بار در این واحد بزرگ صنعتی تولید طلا و در پائین دست محوطه انباشت توده خشک کارخانه راه اندازی شده است.
محمدرضا احمدی افزود: با نصب و راه اندازی این سامانه، آلاینده های احتمالی زیست محیطی چاه های پزومتریک کارخانه طلای زرشوران به صورت آنلاین کنترل می شود.
وی بیان کرد: با استفاده از این فناوری، عوامل آلاینده زیست محیطی که احتمالا در اثر نشتی هایی در کارخانه به وجود می آید، به طور کامل در کنترل بوده و مانع از آلودگی آب های زیر سطحی خواهد شد.
وی اظهار کرد: با نصب و راه اندازی سامانه پایش آنلاین، تمام اطلاعات مربوط به آلاینده های احتمالی زیست محیطی کارخانه طلای زرشوران ثبت شده و بین ادارات و نهادهای ناظر و مراجع ذیربط تبادل خواهد شد تا در صورت وجود احتمالی آلودگی بلافاصله در راستای اصلاح و رفع آن در کمترین زمان ممکن اقدام شود.
وی ادامه داد: این سامانه دارای آخرین تکنولوژی های موجود در جهان بوده و از کشور بلژیک خریداری شده است.
وی افزود: برای خرید، نصب و راه اندازی سامانه پایش آنلاین زیست محیطی کارخانه طلای زرشوران ۲ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات داخلی سازمان نوسازی و توسعه معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) هزینه شده است.
مجتمع معدنی و صنعتی طلای زرشوران به عنوان بزرگترین واحد تولید و استحصال طلا در کشور در ۳۵ کیلومتری شهرستان تکاب در جنوب استان آذربایجان غربی واقع شده است.
این کارخانه با ظرفیت تولید سالانه ۲ تن طلا فعالیت می کند.
معدن طلای زرشوران نیز با ذخیره قطعی ۲۷ میلون تن کانسنگ طلا بزرگترین معدن طلای کشور است.
شهرستان تکاب با ۷۸ هزار نفر جمعیت و دومعدن بزرگ طلا در زرشوران و آق دره به عنوان یکی از قطب های بزرگ تولید طلا در کشور شناخته شده است.
۱۹۰۵

بازدید خبرنگاران از معدن طلای زرشوران – صمت

 • 95051001
 • 95051002
 • 95051003
 • 95051004
 • 95051005
 • 95051006
 • 95051007
 • 95051008
 • 95051009
 • 95051010
 • 95051011
 • 95051012
 • 95051013
 • 95051014

 

بازدید خبرنگاران از معدن طلای زرشوران / عکس: نرگس قیصری – صمت

قیمت فلزات گرانبها

نرخ ارز

تست

ل لل ل ل ل ل ل ل ل ل ل ل ل ل ل ل ل ل ل ل ل ل ل ل

پیش بینی هوا

آب و هوا

مارس 25, 2017 - شنبه
تكاب ایران
5°C
باد 1 متر بر ثانیه (m/s), شرق و شمال شرقی
فشار 597.61 میلی متر جیوه (mmHg)
رطوبت 39%
ابرها -
شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه
10/-10°C
9/-8°C
10/-5°C
6/1°C
9/2°C