از سوی غریب پور؛

اهداف توسعه ای ایمیدرو در زمینه سنگ های قیمتی اعلام شد/ از تدوین طرح جامع گوهرسنگ ها تا افزایش سهم کشور در تجارت جهانی

رئیس هیات عامل ایمیدرو از تهیه طرح جامع سنگ های قیمتی توسط ایمیدرو خبر داد و گفت: ایمیدرو به عنوان متولی، کارگروه سنگ های قیمتی را راه اندازی خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب پور در نشست بررسی برنامه های این سازمان در زمینه سنگ های قیمتی افزود: یکی از اهداف ایمیدرو، بسترسازی برای راه اندازی بازارچه های سنگ های قیمتی در شهرهای با ظرفیت در این حوزه است.

وی افزود: با راه اندازی این بازارچه ها می توان صاحبان حرفه در حوزه سنگ های قیمتی را گردهم آورده و با ایجاد فضای کارگاهی، اقدام به ظرفیت سازی کرد.
رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه این سازمان در بخش گوهرسنگ ها به عنوان متولی نقش توسعه ای خود را ایفا خواهد کرد، گفت: فعالان بخش خصوصی پیشنهادات خود را برای تعریف یک مدل ملی در این حوزه ارایه کنند تا با هم اندیشی ارکان مختلف دولت و بخش خصوصی، اهداف خود را دنبال کنیم.

برگزاری همایش
غریب پور با ارایه پیشنهادی مبنی بر برگزاری همایش در حوزه سنگ های قیمتی، اظهار کرد: برگزاری این رویداد در گام نخست می تواند تجمیع اطلاعات و شناسایی ظرفیت های داخلی را به همراه داشته باشد.
رئیس هیات عامل ایمیدرو افزود: ارایه مقاله، تشکیل کمیته علمی و مشارکت با دانشگاه ها در برگزاری این رویداد ملی مورد توجه خواهد بود.
وی اعلام کرد: بخش خصوصی با محوریت خانه معدن ایران و کمیسیون معادن و صنایع معدنی ایران می توانند به عنوان مجریان برگزاری این همایش، اقدامات لازم را انجام دهند.
این مقام مسوول در ایمیدرو همچنین احیا معادن کوچک مقیاس در زمینه گوهرسنگ ها را از دیگر برنامه های این سازمان خواند و گفت: در این طرح شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران شناسایی و فعال سازی این معادن را به عهده خواهد گرفت.
وی افزود: ذخایر معدنی، بازار مصرف، نیروی کار و امکانات آموزشی از مزیت های کشور برای توسعه و ایجاد ارزش افزوده، این حوزه مغفول مانده است.

افزایش سهم کشور در تجارت جهانی
غریب پور با اشاره به جایگاه ایران در زمینه سنگ های قیمتی گفت: طبق آمار سال 2018 سهم ایران در تولید جهانی سنگ های قیمتی، 0.08درصد است که با ظرفیت های ما تناسب ندارد.
وی افزود: خراسان رضوی و جنوبی، اصفهان، تهران، کرمان، سیستان و بلوچستان، فارس و آذربایجان شرقی و دیگر استان ها، از ظرفیت های قابل توجهی در حوزه جواهرات برخوردار هستند که امیدواریم با اقدامات توسعه ای در این بخش، این ظرفیت سازی ها حضور ما را در تجارت جهانی پررنگ کند.

تجمیع اطلاعات
در این نشست محمدرضا بهرامن رییس خانه معدن ایران با تاکید بر تجمیع اطلاعات دولت و بخش خصوصی در زمینه سنگ های قیمتی، گفت: مشارکت سازمان های دولتی همچون زمین شناسی با بخش خصوصی، کیفیت برگزاری همایش ملی این صنعت را ارتقا خواهد داد.
وی افزود: عمده تجهیزات سازمان زمین شناسی، آزمایشگاهی و مالکیت دولتی دارد. اما ارایه اطلاعات این مجموعه از ظرفیت های کشور در خصوص گوهرسنگ ها، نقطه مثبت این مجموعه در دستیابی به اهداف است.

جلب مشارکت بخش خصوصی
بهرام شکوری رییس کمیسیون صنعت، معدن و تجارت نیز طی سخنانی عنوان کرد: با توجه به اهتمام ایمیدرو به معرفی توانمندی های کشور در زمینه سنگ های قیمتی، بخش خصوصی آمادگی دارد تا در برپایی یک همایش ملی و پایش برنامه ها به منظور سرمایه گذاری در این حوزه، حضور داشته باشد.
وی با اشاره به کشورهای پیشرو در حوزه سنگ های قیمتی، افزود: آمریکا، سوییس، هنگ کنگ و تایلند از کشورهای پیشرو و دارای بیشترین سهم در تجارت جهانی سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی هستند.
شکوری با بیان اینکه هم اکنون سهم ایران در تجارت جهانی سنگ های قیمتی کمتر از یک درصد است، افزود: با توجه به برنامه ریزی هایی که طی سال جاری در حال انجام است، به طور حتم ایران در آینده ای نزدیک سهم خود را در تجارت بین الملل ارتقا خواهد داد.

قیمت طلا امروز ۱۳۹۸/۰۹/۲۳| شیب تند افزایش قیمت

هر گرم طلا ۱۸ عیار رشد قیمت را تجربه کرد و با افزایش سه هزار و ۲۰۰ تومانی به ۴۵۲,۷۰۰ (چهارصد و پنجاه و دو هزار و هفتصد ) تومان رسید.

به گزارش دنیای اقتصاد، قیمت‌ها امروز در بازار طلای ایران و جهان نسبت به روزهای گذشته افزایش پیدا کرد.

قیمت طلا امروز 23 آذر 98

قیمت اونس طلا امروز

امروز هر اونس طلا خلاف افت قبلی خود، رشد قیمت را تجربه کرد، هر اونس طلا که روز قبل تا ۱,۴۶۸ (یک هزار و چهارصد و شصت و هشت ) تومان رسیده بود، امروز – شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ مصادف با ۱۴ دسامبر ۲۰۱۹ – با رشد ۰.۵۱ درصدی به ۱,۴۷۶ (یک هزار و چهارصد و هفتاد و شش ) دلار رسید.

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر اونس طلا
قیمت (دلار) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۱,۴۷۶ ۸ ۰.۵۱ امروز
۱,۴۶۸ -۰.۵ روز قبل
۱,۴۷۵ ۱۲ ۰.۸۲ ۲ روز پیش
به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می شوند

 

قیمت گرم طلا ۱۸ عیار امروز

هر گرم طلا ۱۸ عیار، امروز به ۴۵۲,۷۰۰ (چهارصد و پنجاه و دو هزار و هفتصد ) تومان رسید که نسبت به ۲ روز پیش، افزایش ۰.۷ درصدی داشته است.

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر گرم طلا ۱۸ عیار
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۴۵۲,۷۰۰ ۳,۲۰۰ ۰.۷ امروز
۴۴۹,۵۰۰ -۸,۱۰۰ -۱.۸۱ ۲ روز پیش
۴۵۷,۶۰۰ -۶,۲۰۰ -۱.۳۶ ۳ روز پیش
به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می شوند

 

آخرین نرخ گرم طلا ۲۴ عیار

هر گرم طلا ۲۴ عیار امروز با افزایش ۰.۷۱ درصدی، از ۵۹۹,۳۰۰ (پانصد و نود و نه هزار و سیصد ) تومان به ۶۰۳,۶۰۰ (ششصد و سه هزار و ششصد ) تومان رسید.

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر گرم طلا ۲۴ عیار
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۶۰۳,۶۰۰ ۴,۳۰۰ ۰.۷۱ امروز
۵۹۹,۳۰۰ -۱۰,۸۰۰ -۱.۸۱ ۲ روز پیش
۶۱۰,۱۰۰ -۸,۳۰۰ -۱.۳۷ ۳ روز پیش
به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می شوند

 

آخرین نرخ مثقال طلا

در بازار امروز هر مثقال طلا نسبت به ۲ روز پیش، با ۱۹۰۰۰ تومان افزایش، ۱,۹۶۴,۰۰۰ (یک میلیون و نهصد و شصت و چهار هزار) تومان نرخ گذاری شد.

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر مثقال طلا
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۱,۹۶۴,۰۰۰ ۱۹,۰۰۰ ۰.۹۶ امروز
۱,۹۴۵,۰۰۰ -۳۲,۰۰۰ -۱.۶۵ ۲ روز پیش
۱,۹۷۷,۰۰۰ -۳۰,۰۰۰ -۱.۵۲ ۳ روز پیش
به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می شوند

نقل از دنیای اقتصاد

پهنه های اکتشاف شده، طبق قانون به بخش خصوصی واگذار می شود/ تشکیل کمیته ایمنی معادن؛ به زودی

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: پهنه های اکتشاف شده، طبق ماده 35 قانون رفع موانع تولید، به بخش خصوصی واگذار می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، دکتر خداداد غریب پور در جلسه شورای معاونان ایمیدرو ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: این سازمان با جدیت موضوع اکتشافات را انجام می دهد و تلاش مجموعه این است که نباید پهنه اکتشاف نشده ای در کشور وجود داشته باشد.
وی افزود: برای اجرای اکتشافات 400 هزار کیلومتری، کمیته های اجرایی فعال شده و برنامه ریزی منظمی بین ایمیدرو، شرکت ملی صنایع مس و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی صورت گرفته است. غریب پور تاکید کرد: خوشبختانه روند فعلی عملیات اکتشافی، رضایت بخش است.

تحقق تعهد افتتاح 3.5 میلیارد دلار طرح
رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه تعهدات ایمیدرو مبنی بر افتتاح 3.5 میلیارد دلار طرح معدن و صنایع معدنی تا پایان امسال، محقق می شود، اظهار داشت: تاکنون یک میلیارد و 160 میلیون دلار طرح از جمله آلومینیوم جاجرم، احیای مستقیم بافت، اسید سولفوریک و غیره افتتاح شده است.
وی ادامه داد: از جمله طرح های قابل افتتاح، طرح تولید آلومینیوم جنوب (سالکو)، گندله گهر زمین، ذوب خاتون آباد، انتقال آب خلیج فارس به صنایع جنوب شرق و کنسانتره سنگ آهن فولاد مبارکه است. رییس هیات عامل ایمیدرو تاکید کرد: کمیته پایش طرح ها در این سازمان، به طور منظم برگزار و ماهانه 80 مورد پایش طرح ها را انجام می دهد.
افزایش 3 برابری سرمایه صندوق بیمه
دکتر غریب پور با بیان اینکه طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس مسیر خود را پیدا کرده است، اذعان داشت: صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی، شورای هماهنگی و خانه معدن (به عنوان بازوی اجرایی) در این طرح همکاری می کنند.
وی افزود: سرمایه صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی از 110 میلیارد تومان به 350 میلیارد تومان افزایش یافته و در حال طی مراحل قانونی است. غریب پور اضافه کرد: مقدمات افزایش مجدد سرمایه این صندوق به 500 میلیارد تومان به زودی آغاز می شود که با این روند، حجم کار صندوق چند برابر می یشود.

تشکیل کمیته ایمنی معادن؛ به زودی
رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه یکی از اولویت های ما در کنار مسئولیت های اجتماعی، توجه به ایمنی، بهداشت و محیط زیست معادن است، گفت: حوزه یاد شده در شرکت های تابعه ایمیدرو، حیاتی بوده و ضروری است تا مسئولان این بخش، با برنامه ریزی، مدیریت مستمر، آموزش و انتخاب افراد متخصص، آسیب ها را به حداقل ممکن کاهش دهند.
وی افزود: به زودی کمیته ایمنی معادن را تشکیل می دهیم تا برای کاهش حوادث معادن واگذار شده، برنامه های لازم تدوین شود.
غریب پور گفت: طرح اسیدسولفوریک مس سرچشمه با 110 میلیون دلار سرمایه گذاری، یک طرح کاملا زیست محیطی بوده که اخیرا توسط رئیس جمهور در کرمان افتتاح شد.
رئیس هیات عامل ایمیدرو درباره واگذاری امور بهداشت، ایمنی و محیط زیست معادن به شرکت های متخصص، اظهار داشت: با توجه به تجربه هایی که در معادن سیرجان به دست آمده، امور فوق در معادن قابل واگذاری، به شرکت های متخصص سپرده خواهد شد.

غریب پور یادآور شد: این اقدام مانع توسعه تشکیلات می شود و در عین حال پیمانکاران متخصص جذب این بخش خواهند شد.
وی افزود: مدیریت های ایمیدرو برای افزایش امتیاز عملکرد متوسط واحدهای تابعه در این حوزه از 15 درصد فعلی به 30 درصد، حمایت های لازم را به عمل می آورند.
بخش معدن و صنایع معدنی، پیشران تولید و صادرات
غریب پور خاطرنشان کرد: بخش معدن و صنایع معدنی، به رغم تحریم های بین المللی، پیشران تولید و صادرات بوده است.

رشد عملکرد HSEE، از ضعیف به سمت متوسط
امیر ولدخانی، مدیر ایمنی بهداشت، محیط زیست و انرژی ایمیدرو در این جلسه با بیان اینکه سامانه آماری اچ اس ایی ایی (HSEE) ایمیدرو در سال 82 راه اندازی شد، گفت: این سامانه، تنها سامانه فعال در این حوزه است که تاکنون در آن، کارهای بزرگی انجام شده است.
وی افزود: در سامانه ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی، کارهای اولیه آمارگیری را انجام می دهیم و براساس این اطلاعات و سیاستگذاری، برنامه ها را پیش می بریم.
ولدخانی تصریح کرد: طبق برنامه ممیزی عملکرد اچ اس ایی ایی ایمیدرو طی سال 97، حدود 7.22 درصد واحد ها خوب، 46.34 درصد واحدها متوسط، 39 درصد واحدهای ضعیف و 7.32 درصد واحد ها خیلی ضعیف بوده اند.
وی ادامه داد: بررسی واحدها از نظر اچ اس ایی ایی طی 3 سال گذشته، نشان می دهد که در سطح متوسط، رشد بسیار مطلوبی داشتیم. این حاکی از بهبود عملکرد اچ اس ایی ایی در ساختار سازمانی و مدیریت این مجموعه بوده است.

مدیر ایمنی بهداشت، محیط زیست و انرژی ایمیدرو خاطرنشان کرد: در بخش ضعیف و خیلی ضعیف نیز بهبود داشته ایم؛ به این معنا که از ضعیف به سمت متوسط رشد کرده ایم.
وی ادامه داد: هدفگذاری افزایش سالانه 15 درصد رشد امتیاز عملکرد متوسط داشته ایم که در سال 97 نسبت به سال 96، 205 امتیاز داشتیم که رشد بالاتر از 15 درصد اتفاق افتاده است.
ولدخانی گفت: مدارک تحصیلی کارکنان اچ اس ایی ایی در شرکت های تابعه، حدود 54 درصد کارشناسی و بالاتر و بقیه زیر کارشناسی بوده اند.

هم‌اکنون قیمت دلار در بازار آزاد 12 هزار و 550 تومان، قیمت درهم امارات 3 هزار و 472 تومان و قیمت پوند انگلیس 16 هزار و 368 تومان تعیین شده و به‌فروش می‌رسد. امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 4 میلیون و 345 هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم 4 میلیون و 301 هزار تومان معامله می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 4 میلیون و 345 هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم 4 میلیون و 301 هزار تومان معامله می‌شود.

در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی 2 میلیون و 298 هزار تومان، ربع‌سکه یک‌میلیون و 499 هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی 879 هزار تومان فروخته می‌شود. قیمت طلای 18عیار هم 435 هزار و 400 تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1466.4 دلار معامله می‌شود.

همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت طلای 24عیار 580 هزار و 500 تومان، هر مثقال طلا یک میلیون و 884 هزار تومان تعیین شده است

هم‌اکنون قیمت دلار در بازار آزاد 12 هزار و 550 تومان، قیمت درهم امارات 3 هزار و 472 تومان و قیمت پوند انگلیس 16 هزار و 368 تومان تعیین شده و به‌فروش می‌رسد.

صرافی‌های بانک‌ها امروز شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم 12هزار و 400 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 12هزار و 300 تومان خریداری می‌کنند، بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها 13 هزار و 600 تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها 13 هزار و 500 تومان است.

نوع قیمت لحظه
قیمت دلار 12 هزار و 400 تومان
قیمت یورو 13 هزار و 600 تومان
قیمت پوند 16 هزار و 368 تومان
قیمت درهم امارات 3 هزار و 472 تومان
قیمت سکه بهار آزادی 4 میلیون و 301 هزار تومان
قیمت سکه طرح جدید 4 میلیون و 345 هزار تومان
قیمت نیم سکه 2 میلیون و 298 هزار تومان
قیمت ربع سکه یک میلیون و 499 هزار تومان
قیمت سکه گرمی 879 هزار تومان
قیمت گرم طلای 18 435 هزار و 400 تومان
قیمت گرم طلای 24 580 هزار و 500 تومان
قیمت هرمثقال طلا یک میلیون و 884 هزار تومان
قیمت هرانس طلادلار 1466.4دلار
قیمت پلاتیندلار 898 دلار
قیمت انس نقرهدلار 17.1 دلار

قیمت طلا امروز ۱۳۹۸/۰۹/۱۰| طلا همچنان بر مدار گرانی

هر گرم طلا ۱۸ عیار امروز هم رشد قیمت را تجربه کرد با افزایش سه هزار و ۷۰۰ تومانی به ۴۳۹,۱۰۰ (چهارصد و سی و نه هزار و یکصد ) تومان رسید.

به گزارش دنیای اقتصاد، بازار طلا در ایران امروز هم شاهد رشد قیمت‌ها به مانند روزهای گذشته بود اما طلای جهانی ثبات را تجربه کرد.

قیمت طلا امروز 10 آذر 98


در اینباره بیشتر بخوانید؛

قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۳۹۸/۰۹/۱۰| یورو ارزان شد؛ سکه امامی گران

قیمت سکه در بازار امروز تهران ۱۳۹۸/۰۹/۱۰


آخرین نرخ اونس طلا

امروز هر اونس طلا مانند روز قبل ، با افزایش و کاهش قیمتی روبرو نشد، هر اونس طلا که روز قبل تا ۱,۴۶۶ (یک هزار و چهارصد و شصت و شش ) تومان رسیده بود، امروز – یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ مصادف با ۰۱ دسامبر ۲۰۱۹ – به ۱,۴۶۶ (یک هزار و چهارصد و شصت و شش ) دلار رسید.

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر اونس طلا
قیمت (دلار) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۱,۴۶۶ ۰ ۰ امروز
۱,۴۶۶ ۸ ۰.۵۳ روز قبل
۱,۴۵۹ ۳ ۰.۱۸ ۲ روز پیش
به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می شوند

 

آخرین نرخ گرم طلا ۱۸ عیار

هر گرم طلا ۱۸ عیار، امروز به ۴۳۹,۱۰۰ (چهارصد و سی و نه هزار و یکصد ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۸۴ درصدی داشته است.

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر گرم طلا ۱۸ عیار
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۴۳۹,۱۰۰ ۳,۷۰۰ ۰.۸۴ امروز
۴۳۵,۴۰۰ ۲۰۰ ۰.۰۴ روز قبل
۴۳۵,۲۰۰ ۳,۹۰۰ ۰.۸۹ ۳ روز پیش
به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می شوند

 

آخرین نرخ گرم طلا ۲۴ عیار

هر گرم طلا ۲۴ عیار امروز با افزایش ۰.۸۵ درصدی، از ۵۸۰,۵۰۰ (پانصد و هشتاد هزار و پانصد ) تومان به ۵۸۵,۵۰۰ (پانصد و هشتاد و پنج هزار و پانصد ) تومان رسید.

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر گرم طلا ۲۴ عیار
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۵۸۵,۵۰۰ ۵,۰۰۰ ۰.۸۵ امروز
۵۸۰,۵۰۰ ۳۰۰ ۰.۰۵ روز قبل
۵۸۰,۲۰۰ ۵,۲۰۰ ۰.۸۹ ۳ روز پیش
به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می شوند

 

آخرین نرخ مثقال طلا

در بازار امروز هر مثقال طلا نسبت به روز قبل ، با ۱۸۰۰۰ تومان افزایش، ۱,۹۰۲,۰۰۰ (یک میلیون و نهصد و دو هزار) تومان نرخ گذاری شد.

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر مثقال طلا
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۱,۹۰۲,۰۰۰ ۱۸,۰۰۰ ۰.۹۴ امروز
۱,۸۸۴,۰۰۰ ۰ ۰ روز قبل
۱,۸۸۴,۰۰۰ ۱۶,۰۰۰ ۰.۸۴ ۳ روز پیش
به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می شوند

قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۳۹۸/۰۹/۰۹| قیمت‌ها همچنان صعودی

بازار امروز هم شاهد رشد محسوس قیمت‌ها بود و دلار در بازار تهران ۱۲,۶۷۰ (دوازده هزار و ششصد و هفتاد ) تومان معامله شد.

به گزارش دنیای اقتصاد، بازار طلا، سکه و ارز در نهمین روز از آذر ماه به مانند روزهای گذشته شاهد افزایش قیمت ها بودند.

 

آخرین نرخ اونس طلا

امروز هر اونس طلا مانند روز قبل رشد قیمت را تجربه کرد. هر اونس طلا که روز قبل تا ۱,۴۵۹ (یک هزار و چهارصد و پنجاه و نه) تومان رسیده بود، امروز – شنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۸ مصادف با ۳۰ نوامبر ۲۰۱۹ – با رشد ۰.۵۳ درصدی به ۱,۴۶۶ (یک هزار و چهارصد و شصت و شش ) دلار رسید.

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر اونس طلا
قیمت (دلار) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۱,۴۶۶ ۸ ۰.۵۳ امروز
۱,۴۵۹ ۳ ۰.۱۸ روز قبل
۱,۴۵۶ -۰.۲۴ ۲ روز پیش
به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می شوند

 

آخرین نرخ گرم طلا ۱۸ عیار

هر گرم طلا ۱۸ عیار، امروز به ۴۴۰,۵۰۰ (چهارصد و چهل هزار و پانصد ) تومان رسید که نسبت به ۲ روز پیش، افزایش ۱.۲ درصدی داشته است.

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر گرم طلا ۱۸ عیار
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۴۴۰,۵۰۰ ۵,۳۰۰ ۱.۲ امروز
۴۳۵,۲۰۰ ۳,۹۰۰ ۰.۸۹ ۲ روز پیش
۴۳۱,۳۰۰ ۵,۶۰۰ ۱.۲۹ ۳ روز پیش
به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می شوند

 

آخرین نرخ گرم طلا ۲۴ عیار

هر گرم طلا ۲۴ عیار امروز با افزایش ۱.۲ درصدی، از ۵۸۰,۲۰۰ (پانصد و هشتاد هزار و دویست ) تومان به ۵۸۷,۳۰۰ (پانصد و هشتاد و هفت هزار و سیصد ) تومان رسید.

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر گرم طلا ۲۴ عیار
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۵۸۷,۳۰۰ ۷,۱۰۰ ۱.۲ امروز
۵۸۰,۲۰۰ ۵,۲۰۰ ۰.۸۹ ۲ روز پیش
۵۷۵,۰۰۰ ۷,۴۰۰ ۱.۲۸ ۳ روز پیش
به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می شوند

 

آخرین نرخ مثقال طلا

در بازار امروز هر مثقال طلا نسبت به ۲ روز پیش، با ۲۲۰۰۰ تومان افزایش، ۱,۹۰۶,۰۰۰ (یک میلیون و نهصد و شش هزار) تومان نرخ گذاری شد.

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر مثقال طلا
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۱,۹۰۶,۰۰۰ ۲۲,۰۰۰ ۱.۱۵ امروز
۱,۸۸۴,۰۰۰ ۱۶,۰۰۰ ۰.۸۴ ۲ روز پیش
۱,۸۶۸,۰۰۰ ۲۲,۰۰۰ ۱.۱۷ ۳ روز پیش
به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می شوند

 

آخرین نرخ دلار در صرافی

امروز دلار مانند ۲ روز پیش رشد قیمت را تجربه کرد. دلار که ۲ روز پیش تا ۱۲,۴۰۲ (دوازده هزار و چهارصد و دو ) تومان رسیده بود، امروز – شنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۸ مصادف با ۳۰ نوامبر ۲۰۱۹ – با رشد ۱.۱۸ درصدی به ۱۲,۵۵۱ (دوازده هزار و پانصد و پنجاه و یک ) تومان رسید.

جدول قیمت ۳ روز اخیر دلار
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۱۲,۵۵۱ ۱۴۹ ۱.۱۸ امروز
۱۲,۴۰۲ ۱۵۶ ۱.۲۵ ۲ روز پیش
۱۲,۲۴۶ -۱۰۵ -۰.۸۶ ۳ روز پیش
به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می شوند

 

قیمت دلار در بازار تهران امروز

دلار در بازار امروز تهران، به ۱۲,۶۷۰ (دوازده هزار و ششصد و هفتاد ) تومان رسید که نسبت به ۲ روز پیش، افزایش ۰.۰۷ درصدی داشته است.

قیمت یورو امروز

یورو، امروز به ۱۳,۷۵۷ (سیزده هزار و هفتصد و پنجاه و هفت ) تومان رسید که نسبت به ۲ روز پیش، افزایش ۱.۱۷ درصدی داشته است.

جدول قیمت ۳ روز اخیر یورو
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۱۳,۷۵۷ ۱۶۲ ۱.۱۷ امروز
۱۳,۵۹۵ ۱۴۸ ۱.۰۸ ۲ روز پیش
۱۳,۴۴۷ -۹۸ -۰.۷۳ ۳ روز پیش
به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می شوند

 

آخرین نرخ پوند

پوند امروز با افزایش ۱.۴۴ درصدی، از ۱۶,۳۳۰ (شانزده هزار و سیصد و سی ) تومان به ۱۶,۵۷۰ (شانزده هزار و پانصد و هفتاد ) تومان رسید.

جدول قیمت ۳ روز اخیر پوند
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۱۶,۵۷۰ ۲۴۰ ۱.۴۴ امروز
۱۶,۳۳۰ ۵۱ ۰.۳۱ ۲ روز پیش
۱۶,۲۷۹ ۳۷۷ ۲.۳۱ ۳ روز پیش
به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می شوند

 

آخرین نرخ سایر ارزها

در بازار امروز لاری گرجستان ۴,۳۱۵ (چهار هزار و سیصد و پانزده ) تومان، درهم امارات ۳,۵۱۵ (سه هزار و پانصد و پانزده ) تومان، لیر ترکیه ۲,۲۳۰ (دو هزار و دویست و سی ) تومان، دلار کانادا ۹,۶۷۵ (نه هزار و ششصد و هفتاد و پنج ) تومان، دلار استرالیا ۸,۶۷۴ (هشت هزار و ششصد و هفتاد و چهار ) تومان، فرانک سوئیس ۱۳,۰۴۴ (سیزده هزار و چهل و چهار ) تومان، منات آذربایجان ۶,۸۴۰ (شش هزار و هشتصد و چهل ) تومان، روبل روسیه ۲۰۱ (دویست و یک ) تومان، بات تایلند ۴۲۹ (چهارصد و بیست و نه ) تومان و رینگیت مالزی ۳,۰۸۶ (سه هزار و هشتاد و شش ) تومان نرخ گذاری شدند.

قیمت سکه بهار آزادی امروز

امروز سکه بهار آزادی خلاف افت قبلی خود، رشد قیمت را تجربه کرد، سکه بهار آزادی که ۲ روز پیش تا ۴,۲۵۹,۰۰۰ (چهار میلیون و دویست و پنجاه و نه هزار) تومان رسیده بود، امروز – شنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۸ مصادف با ۳۰ نوامبر ۲۰۱۹ – با رشد ۰.۹۷ درصدی به ۴,۳۰۱,۰۰۰ (چهار میلیون و سیصد و یک هزار) تومان رسید.

جدول قیمت ۳ روز اخیر سکه بهار آزادی
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۴,۳۰۱,۰۰۰ ۴۲,۰۰۰ ۰.۹۷ امروز
۴,۲۵۹,۰۰۰ -۱۰,۰۰۰ -۰.۲۴ ۲ روز پیش
۴,۲۶۹,۰۰۰ ۵۰,۰۰۰ ۱.۱۷ ۳ روز پیش
به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می شوند

 

قیمت سکه در بازار تهران امروز

سکه در بازار امروز تهران، به ۴,۴۰۰,۰۰۰ (چهار میلیون و چهارصد هزار) تومان رسید که نسبت به ۲ روز پیش، افزایش ۰.۶۸ درصدی داشته است.

قیمت سکه امامی امروز

سکه امامی، امروز به ۴,۳۹۶,۰۰۰ (چهار میلیون و سیصد و نود و شش هزار) تومان رسید که نسبت به ۲ روز پیش، افزایش ۰.۷ درصدی داشته است.

جدول قیمت ۳ روز اخیر سکه امامی
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۴,۳۹۶,۰۰۰ ۳۱,۰۰۰ ۰.۷ امروز
۴,۳۶۵,۰۰۰ ۴۱,۰۰۰ ۰.۹۳ ۲ روز پیش
۴,۳۲۴,۰۰۰ ۷۳,۰۰۰ ۱.۶۸ ۳ روز پیش
به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می شوند

 

قیمت نیم سکه امروز

نیم سکه، امروز به ۲,۲۹۵,۰۰۰ (دو میلیون و دویست و نود و پنج هزار) تومان رسید که نسبت به ۲ روز پیش، افزایش ۰.۷۴ درصدی داشته است.

آخرین نرخ ربع سکه

ربع سکه امروز با افزایش ۰.۸ درصدی، از ۱,۴۷۹,۰۰۰ (یک میلیون و چهارصد و هفتاد و نه هزار) تومان به ۱,۴۹۱,۰۰۰ (یک میلیون و چهارصد و نود و یک هزار) تومان رسید.

قیمت سکه گرمی امروز

همچنین هر سکه گرمی با کاهش ۰.۵۷ درصدی نسبت به ۲ روز پیش، ۸۶۹,۰۰۰ (هشتصد و شصت و نه هزار) تومان معامله شد.

نقل از دنیای اقتصاد

قیمت سکه امروز ۱۳۹۸/۰۹/۰۹| افزایش قیمت‌ها

سکه بهار آزادی امروز گران شد و با رشد ۰.۹۷ درصدی به ۴,۳۰۱,۰۰۰ (چهار میلیون و سیصد و یک هزار) تومان رسید.

به گزارش دنیای اقتصاد، قیمت‌ها امروز در بازار سکه ایران افزایش نسبی را در مقایسه با دو روز گذشته تجربه کردند.


در اینباره بیشتر بخوانید؛

قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۳۹۸/۰۹/۰۹| قیمت‌ها همچنان صعودی

قیمت طلا امروز ۱۳۹۸/۰۹/۰۹| طلا ۱۸ عیار گران شد


قیمت سکه بهار آزادی امروز

امروز سکه بهار آزادی خلاف افت قبلی خود، رشد قیمت را تجربه کرد، سکه بهار آزادی که ۲ روز پیش تا ۴,۲۵۹,۰۰۰ (چهار میلیون و دویست و پنجاه و نه هزار) تومان رسیده بود، امروز – شنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۸ مصادف با ۳۰ نوامبر ۲۰۱۹ – با رشد ۰.۹۷ درصدی به ۴,۳۰۱,۰۰۰ (چهار میلیون و سیصد و یک هزار) تومان رسید.

جدول قیمت ۳ روز اخیر سکه بهار آزادی
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۴,۳۰۱,۰۰۰ ۴۲,۰۰۰ ۰.۹۷ امروز
۴,۲۵۹,۰۰۰ -۱۰,۰۰۰ -۰.۲۴ ۲ روز پیش
۴,۲۶۹,۰۰۰ ۵۰,۰۰۰ ۱.۱۷ ۳ روز پیش
به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می شوند

 

قیمت سکه امامی امروز

 

سکه امامی، امروز به ۴,۳۹۶,۰۰۰ (چهار میلیون و سیصد و نود و شش هزار) تومان رسید که نسبت به ۲ روز پیش، افزایش ۰.۷ درصدی داشته است.

جدول قیمت ۳ روز اخیر سکه امامی
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۴,۳۹۶,۰۰۰ ۳۱,۰۰۰ ۰.۷ امروز
۴,۳۶۵,۰۰۰ ۴۱,۰۰۰ ۰.۹۳ ۲ روز پیش
۴,۳۲۴,۰۰۰ ۷۳,۰۰۰ ۱.۶۸ ۳ روز پیش
به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می شوند

 

قیمت نیم سکه امروز

 

نیم سکه، امروز به ۲,۲۹۵,۰۰۰ (دو میلیون و دویست و نود و پنج هزار) تومان رسید که نسبت به ۲ روز پیش، افزایش ۰.۷۴ درصدی داشته است.

آخرین نرخ ربع سکه

ربع سکه امروز با افزایش ۰.۸ درصدی، از ۱,۴۷۹,۰۰۰ (یک میلیون و چهارصد و هفتاد و نه هزار) تومان به ۱,۴۹۱,۰۰۰ (یک میلیون و چهارصد و نود و یک هزار) تومان رسید.

قیمت سکه گرمی امروز

همچنین هر سکه گرمی با کاهش ۰.۵۷ درصدی نسبت به ۲ روز پیش، ۸۶۹,۰۰۰ (هشتصد و شصت و نه هزار) تومان معامله شد.

نقل از دنیای اقتصاد

زنگ خطر مهاجرت طلاسازان به کشورهای همسایه/ مشکلات زیاد پیش روی فعالان صنعت طلا

 بحران‌ها و چالش‌های صنعت طلا در سال‌های اخیر باعث شده که شماری از فعالان صنعت طلاسازی کشور، کارگاه‌های خود را تعطیل کرده و به کشورهای همسایه بروند؛ ترکیه، عراق، حاشیه جنوبی خلیج فارس و حتی افغانستان از مهم‌ترین مقاصد فعالان این صنعت به شمار می‌روند.

«برای کار در یک واحد طلاسازی در کابل افغانستان با حقوق ماهانه ۲ هزار دلار از من دعوت شده است اما به علت مخالفت همسرم تاکنون نرفته‌ام.»

«عباس کارگر» شاغل در یکی از کارگاه‌های طلاسازی به ایرنا، ادامه داد: هم اکنون یک کاگر ماهر در تهران ماهانه سه تا پنج میلیون تومان حقوق می‌گیرد.

وی اضافه کرد: اگرچه من نتوانستم بروم، اما برخی دوستانم برای کار در واحدهای طلاسازی به کابل رفته‌اند.

کارگران واحدهای طلاسازی ایران به دلیل مهارت‌های خود، مورد توجه کارگاه‌های طلاسازی سایر کشورها قرار دارند به طوری که از کشورهای مختلف حاشیه خلیج فارس، ترکیه، عراق و حتی افغانستان، پیشنهادهای جذابی به آنها می‌شود که حقوق و دستمزد همگی آنها، بالاتر از حقوق پرداختی به آنها در کشورمان است.

«محمد ابراهیمی» کارگر دیگر این واحد طلاسازی نیز گفت: برخی دوستانم در ماه‌ها و سال‌های اخیر برای کار به ترکیه رفته‌اند که ماهانه پنج تا هفت هزار دلار حقوق به آنها می‌دهند.

وی ادامه داد: حتی عراق که در گذشته با مشکلات زیادی مواجه بود با بهبود شرایط سیاسی و اقتصادی، رشد خوبی در صنعت طلاسازی داشته و استادان و کارگران ماهر ایرانی را با حقوق خوب به سوی خود جذب کرده است.

کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس، مقصد دیگر فعالان صنعت طلاسازی ایران هستند به طوری که در سال‌های اخیر شمار زیادی از آنها با هدف کسب درآمد بیشتر روانه این کشورها شده‌اند.

امارات، قطر و عمان با پرداخت حقوق بین پنج تا ۱۰ هزار دلار (بر اساس تجربه و تخصص) به شاغلان صنعت طلاسازی ایران، توانسته‌اند آنها  را جذب خود کنند.

بررسی ها نشان می‌دهد که مهاجرت فعالان طلاسازی ایران تنها به مهاجرت کارگران و یا استادان ماهر این صنعت محدود نمی‌شود، و حتی برخی سرمایه‌گذاران این بخش، اقدام به تعطیلی کارگاه خود در کشورمان و دایر کردن دوباره آن در ترکیه، عراق و سایر کشورهایی که تسهیلات بهتری ارایه می کنند، کرده‌اند.

«امیر قربانی» مدیر یک کارگاه طلاسازی در تهران گفت: مشکلات زیادی پیش روی فعالیت این صنعت وجود دارد به طوری که برای واردات تجهیزات و ماشین آلات‌ مورد نیاز دچار مشکل هستیم.

وی ادامه داد: به دلیل عدم امکان واردات برخی اقلام و قطعات کوچک مانند برخی «قلم های مخصوص تراش» ناچار شده ایم که ماشین هایی که چند میلیارد تومان قیمت دارند را کنار بگذاریم.

این فعال صنعت طلاسازی، عدم تعریف شدن برخی قطعات و تجهیزات در گمرک را از جمله مشکلات این صنعت دانست و افزود: واردات این تجهیزات به سختی انجام شده و گران تمام می‌شود که قدرت رقابت را از سازندگان ایرانی می‌گیرد.

رئیس اتحادیه طلا  و جواهر تهران در این باره گفت: حدود یک هزار و ۵۰۰ واحد طلاسازی در شهر تهران مجوز فعالیت دارند که حدود نیمی از آنها فعال هستند.

«ابراهیم محمدولی» ادامه داد: البته واحدهای فعال نیز با همه ظرفیت ۱۰۰ درصد خود کار نمی‌کنند.

وی افزود: در صورتی که نهادهای مسوول، موانع را از پیش روی تولیدکنندگان ایرانی بردارند، رونق دوباره به این صنعت باز می گردد.

بذرافشان اضافه کرد: مشکلات زیادی به ویژه در بخش گمرک برای واردات مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز وجود دارد که باید نسبت به رفع آنها اقدام شود.

دبیر اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: برای صادرات طلا نیز کارشکنی‌های زیادی انجام می‌شود به طوری که بسیاری از تولیدکنندگان، فکر صادرات از ذهن خود خارج کرده‌اند.

نقل از اتحادیه طلا و جواهر تهران

گزارش دنیای اقتصاد از قیمت بسته شده بازار طلا، سکه و دلار امروز ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ +جدول

در پنجمین روز از آخرین ماه پاییز، بازار شاهد نوسان قیمت ها بود و دلار در بازار تهران هم با ۱۲,۳۵۰ (دوازده هزار و سیصد و پنجاه ) تومان بسته شد.

به گزارش دنیای اقتصاد، بازار طلای ایران امروز هم افزایش قیمت ها را در حالی تجربه کرد که بازار سکه شاهد سقوط قیمت ها بود، در مقابل بازار ارز روز پرنوسانی را تجربه کرد.

هر گرم طلا ۱۸ عیار که روز را با قیمت ۴۲۸,۹۰۰ (چهارصد و بیست و هشت هزار و نهصد) تومان آغاز کرده بود در نهایت با قیمت ۴۲۵,۰۰۰ (چهارصد و بیست و پنج هزار) تومان بسته شد. هر گرم طلا ۲۴ عیار هم که در آغاز روز ۵۷۱,۹۰۰ (پانصد و هفتاد و یک هزار و نهصد) تومان نرخ گذاری شد، در پایان روز به ۵۶۶,۷۰۰ (پانصد و شصت و شش هزار و هفتصد ) تومان رسید.

دلار در صرافی ها در نخستین ساعات روز ۱۲,۳۴۶ (دوازه هزار و سیصد و چهل و شش) تومان قیمت خورد و در پایان روز ۱۲,۳۵۵ (دوازده هزار و سیصد و پنجاه و پنج ) تومان خرید و فروش شد. همچنین یورو که امروز را با قیمت ۳,۵۶۱ (سیزده هزار و پانصد و شصت و یک) تومان آغاز کرده بود، روز را با قیمت ۱۳,۵۶۸ (سیزده هزار و پانصد و شصت و هشت ) تومان به پایان برد.

سکه بهار آزادی هم در ساعات آغازین کار بازار ۴,۲۲۹,۰۰۰ (چهار میلیون و دویست و بیست و نه هزار) تومان ارزش گذاری شد و سپس به ۴,۲۱۹,۰۰۰ (چهار میلیون و دویست و نوزده هزار) تومان رسید.

در ادامه جزییات قیمت بسته شده بازار طلا، سکه و ارز را بخوانید.

 

قیمت اونس طلا امروز

امروز هر اونس طلا مانند روز قبل با کاهش قیمت روبرو شد، هر اونس طلا که روز قبل تا ۱,۴۶۰ (یک هزار و چهارصد و شصت ) تومان رسیده بود، امروز – سه شنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۸ مصادف با ۲۶ نوامبر ۲۰۱۹ – با کاهش ۰.۳۸ درصدی به ۱,۴۵۵ (یک هزار و چهارصد و پنجاه و پنج ) دلار رسید.

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر اونس طلا
قیمت (دلار) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۱,۴۵۵ -۰.۳۹ امروز
۱,۴۶۰ -۰.۱۳ روز قبل
۱,۴۶۲ ۰ ۰ ۲ روز پیش
به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می شوند

 

آخرین نرخ گرم طلا ۱۸ عیار

هر گرم طلا ۱۸ عیار، امروز به ۴۲۵,۰۰۰ (چهارصد و بیست و پنج هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۰.۸۷ درصدی داشته است.

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر گرم طلا ۱۸ عیار
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۴۲۵,۰۰۰ -۳,۷۰۰ -۰.۸۸ امروز
۴۲۸,۷۰۰ ۵,۱۰۰ ۱.۱۸ روز قبل
۴۲۳,۶۰۰ ۲,۷۰۰ ۰.۶۳ ۲ روز پیش
به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می شوند

 

آخرین نرخ گرم طلا ۲۴ عیار

هر گرم طلا ۲۴ عیار امروز با کاهش ۰.۸۶ درصدی، از ۵۷۱,۶۰۰ (پانصد و هفتاد و یک هزار و ششصد ) تومان به ۵۶۶,۷۰۰ (پانصد و شصت و شش هزار و هفتصد ) تومان رسید.

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر گرم طلا ۲۴ عیار
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۵۶۶,۷۰۰ -۴,۹۰۰ -۰.۸۷ امروز
۵۷۱,۶۰۰ ۶,۸۰۰ ۱.۱۸ روز قبل
۵۶۴,۸۰۰ ۳,۶۰۰ ۰.۶۳ ۲ روز پیش
به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می شوند

 

قیمت مثقال طلا امروز

در بازار امروز هر مثقال طلا نسبت به روز قبل ، با ۱۹۰۰۰ تومان کاهش، ۱,۸۳۹,۰۰۰ (یک میلیون و هشتصد و سی و نه هزار) تومان نرخ گذاری شد.

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر مثقال طلا
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۱,۸۳۹,۰۰۰ -۱۹,۰۰۰ -۱.۰۴ امروز
۱,۸۵۸,۰۰۰ ۲۱,۰۰۰ ۱.۱۳ روز قبل
۱,۸۳۷,۰۰۰ ۱۲,۰۰۰ ۰.۶۵ ۲ روز پیش
به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می شوند

 

قیمت دلار امروز در صرافی

امروز دلار مانند روز قبل رشد قیمت را تجربه کرد. دلار که روز قبل تا ۱۲,۰۵۳ (دوازده هزار و پنجاه و سه ) تومان رسیده بود، امروز – سه شنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۸ مصادف با ۲۶ نوامبر ۲۰۱۹ – با رشد ۲.۴۴ درصدی به ۱۲,۳۵۵ (دوازده هزار و سیصد و پنجاه و پنج ) تومان رسید.

جدول قیمت ۳ روز اخیر دلار
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۱۲,۳۵۵ ۳۰۲ ۲.۴۴ امروز
۱۲,۰۵۳ ۱۵۷ ۱.۳ روز قبل
۱۱,۸۹۶ ۱۰۰ ۰.۸۴ ۲ روز پیش
به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می شوند

 

آخرین نرخ دلار در بازار تهران

دلار در بازار امروز تهران، به ۱۲,۳۵۰ (دوازده هزار و سیصد و پنجاه ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۰.۹۷ درصدی داشته است.

آخرین نرخ یورو

یورو، امروز به ۱۳,۵۶۸ (سیزده هزار و پانصد و شصت و هشت ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۱.۹۳ درصدی داشته است.

جدول قیمت ۳ روز اخیر یورو
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۱۳,۵۶۸ ۲۶۲ ۱.۹۳ امروز
۱۳,۳۰۶ ۱۹۰ ۱.۴۲ روز قبل
۱۳,۱۱۶ ۱۲۲ ۰.۹۳ ۲ روز پیش
به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می شوند

 

آخرین نرخ پوند

پوند امروز با کاهش ۱.۳۶ درصدی، از ۱۶,۱۱۹ (شانزده هزار و یکصد و نوزده ) تومان به ۱۵,۹۰۲ (پانزده هزار و نهصد و دو ) تومان رسید.

جدول قیمت ۳ روز اخیر پوند
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۱۵,۹۰۲ -۲۱۷ -۱.۳۷ امروز
۱۶,۱۱۹ ۳۳۱ ۲.۰۵ روز قبل
۱۵,۷۸۸ ۴۵۲ ۲.۸۶ ۲ روز پیش
به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می شوند

 

آخرین نرخ سایر ارزها

در بازار امروز درام ارمنستان ۲۸ (بیست و هشت ) تومان، درهم امارات  ۳,۳۹۲ (سه هزار و سیصد و نود و دو ) تومان، لاری گرجستان ۴,۱۶۳ (چهار هزار و یکصد و شصت و سه ) تومان، لیر ترکیه ۲,۱۵۳ (دو هزار و یکصد و پنجاه و سه ) تومان، دلار کانادا ۹,۳۱۵ (نه هزار و سیصد و پانزده ) تومان، دلار استرالیا ۸,۳۹۳ (هشت هزار و سیصد و نود و سه ) تومان، فرانک سوئیس ۱۲,۶۳۸ (دوازده هزار و ششصد و سی و هشت ) تومان، منات آذربایجان ۶,۸۰۱ (شش هزار و هشتصد و یک ) تومان، روبل روسیه ۱۹۴ (یکصد و نود و چهار ) تومان، بات تایلند ۴۱۵ (چهارصد و پانزده ) تومان و رینگیت مالزی ۲,۹۸۲ (دو هزار و نهصد و هشتاد و دو ) تومان نرخ گذاری شدند.

آخرین نرخ سکه بهار آزادی

امروز سکه بهار آزادی خلاف رشد قبلی با افت قیمت روبرو بوده است، سکه بهار آزادی که روز قبل تا ۴,۲۴۹,۰۰۰ (چهار میلیون و دویست و چهل و نه هزار) تومان رسیده بود، امروز – سه شنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۸ مصادف با ۲۶ نوامبر ۲۰۱۹ – با کاهش ۰.۷۱ درصدی به ۴,۲۱۹,۰۰۰ (چهار میلیون و دویست و نوزده هزار) تومان رسید.

جدول قیمت ۳ روز اخیر سکه بهار آزادی
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۴,۲۱۹,۰۰۰ -۳۰,۰۰۰ -۰.۷۲ امروز
۴,۲۴۹,۰۰۰ ۵۰,۰۰۰ ۱.۱۷ روز قبل
۴,۱۹۹,۰۰۰ ۹۰,۰۰۰ ۲.۱۴ ۲ روز پیش
به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می شوند

 

آخرین نرخ سکه در بازار تهران

سکه در بازار امروز تهران، به ۴,۲۵۰,۰۰۰ (چهار میلیون و دویست و پنجاه هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۱.۶۴ درصدی داشته است.

قیمت سکه امامی امروز

سکه امامی، امروز به ۴,۲۳۳,۰۰۰ (چهار میلیون و دویست و سی و سه هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۱.۷۲ درصدی داشته است.

جدول قیمت ۳ روز اخیر سکه امامی
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۴,۲۳۳,۰۰۰ -۷۳,۰۰۰ -۱.۷۳ امروز
۴,۳۰۶,۰۰۰ ۷۸,۰۰۰ ۱.۸۱ روز قبل
۴,۲۲۸,۰۰۰ ۵۸,۰۰۰ ۱.۳۷ ۲ روز پیش
به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می شوند

 

آخرین نرخ نیم سکه

نیم سکه امروز با کاهش ۰.۸۹ درصدی، از ۲,۲۴۸,۰۰۰ (دو میلیون و دویست و چهل و هشت هزار) تومان به ۲,۲۲۸,۰۰۰ (دو میلیون و دویست و بیست و هشت هزار) تومان رسید.

قیمت ربع سکه امروز

همچنین ربع سکه با کاهش ۰.۶۹ درصدی نسبت به روز قبل ، ۱,۴۲۹,۰۰۰ (یک میلیون و چهارصد و بیست و نه هزار) تومان معامله شد.

آخرین نرخ سکه گرمی

هر سکه گرمی، امروز به ۸۶۷,۰۰۰ (هشتصد و شصت و هفت هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۰.۲۳ درصدی داشته است.

طی سال 2019 میلادی:

رکورد چهل ساله تولید طلا در روسیه شکسته شد

روسیه در سال 2019 میلادی به رکورد تولید طلا طی چهل سال گذشته در منطقه ماگادان دست یافت. تولید طلا در این منطقه به 40 تن رسیده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، به نقل از وب سایت ماینینگ mining تولید طلا در منطقه ماگادان Magadan) ) در روسیه شرقی طی سال 2019 میلادی به 40 تن رسید و رکورد چهل ساله تولید فلز زرد در منطقه شکسته شد.

همچینین پیش بینی می شود میزان تولید این فلز گرانبها در ماگادان تا پایان سال جاری میلادی به 50 تن افزایش یابد. این در حالی است که میزان تولید طلا طی سال 2018 میلادی در منطقه یادشده 37 تن به ثبت رسیده است. علاوه بر تولید طلا در ماگادان، طی سال 2019 میلادی شرکت های معدنکار توانستند 560 تن نقره نیز تولید کنند.

طی سال 2018 میلادی بیش از 3هزار و 260 تن طلا در سراسر جهان تولید شد که روسیه با تولید 295 تن فلز زرد توانست در جایگاه سوم تولید طلا ی جهان قرار گیرد. این در حالی است که میزان ذخایر طلای روسیه 5 هزار و 300 تن برآورد شده است.

آب و هوای کنونی تکاب