“حمایت همگانی از مدافعان سلامت”

یکم تا هفتم اردیبهشت ماه، هفته سلامت را گرامی می داریم و قدردان زحمات تمامی کادر درمانی و مدافعان و زحمتکشان عرصه سلامت و بهداشت در این روزهای سخت و میدان کارزار کرونایی   هستیم.

“روابط عمومی”

قیمت سکه امروز ۱۳۹۹/۰۱/۳۱| سکه بهار آزادی گران شد

بازار سکه امروز شاهد افزایش قیمت سکه بهار آزادی است که با رشد ۰.۸۴ درصدی به ۵,۹۵۰,۰۰۰ (پنج میلیون و نهصد و پنجاه هزار) تومان رسید.

به گزارش دنیای اقتصاد، قیمت سکه بهار آزادی و امامی امروز هم عکس روز گذشته افزایش نسبی را تجربه کرد اما نیم و ربع سکه ارزان شدند.

قیمت سکه امروز 31 فروردین 99


در اینباره بیشتر بخوانید؛

قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۳۹۹/۰۱/۳۱| سقوط قیمت طلا و سکه

قیمت طلا امروز ۱۳۹۹/۰۱/۳۱| طلا ۱۸ عیار ارزان شد


قیمت سکه بهار آزادی امروز

امروز قیمت سکه بهار آزادی خلاف افت قبلی خود، رشد را تجربه کرد، سکه بهار آزادی که روز قبل تا ۵,۹۰۰,۰۰۰ (پنج میلیون و نهصد هزار) تومان رسیده بود، امروز – یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ مصادف با ۱۹ آوریل ۲۰۲۰ – با رشد ۰.۸۴ درصدی به ۵,۹۵۰,۰۰۰ (پنج میلیون و نهصد و پنجاه هزار) تومان رسید.

جدول قیمت ۳ روز اخیر سکه بهار آزادی
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۵,۹۵۰,۰۰۰ ۵۰,۰۰۰ ۰.۸۴ امروز
۵,۹۰۰,۰۰۰ -۳۰۰,۰۰۰ -۵.۰۹ روز قبل
۶,۲۰۰,۰۰۰ -۶۰,۰۰۰ -۰.۹۷ ۳ روز پیش
به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می شوند

 

قیمت سکه امامی امروز

سکه امامی، امروز به ۶,۲۹۰,۰۰۰ (شش میلیون و دویست و نود هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۸۲ درصدی داشته است.

جدول قیمت ۳ روز اخیر سکه امامی
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۶,۲۹۰,۰۰۰ ۵۲,۰۰۰ ۰.۸۲ امروز
۶,۲۳۸,۰۰۰ -۱۵۲,۰۰۰ -۲.۴۴ روز قبل
۶,۳۹۰,۰۰۰ -۸۸,۰۰۰ -۱.۳۸ ۳ روز پیش
به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می شوند

 

آخرین نرخ نیم سکه

نیم سکه امروز با کاهش ۰.۶۳ درصدی، از ۳,۱۷۰,۰۰۰ (سه میلیون و یکصد و هفتاد هزار) تومان به ۳,۱۵۰,۰۰۰ (سه میلیون و یکصد و پنجاه هزار) تومان رسید.

قیمت ربع سکه امروز

همچنین ربع سکه با بدون تغییر ۰ درصدی نسبت به روز قبل ، ۱,۸۷۰,۰۰۰ (یک میلیون و هشتصد و هفتاد هزار) تومان معامله شد.

قیمت طلا امروز ۱۳۹۹/۰۱/۳۱| بازار صعودی شد

هر گرم طلا ۱۸ عیار امروز افزایش قیمت را تجربه کرد و با رشد ۱.۳۶ درصدی به ۶۰۷,۲۰۰ (ششصد و هفت هزار و دویست ) تومان رسید.

به گزارش دنیای اقتصاد، بازار طلا امروز شاهد افزایش نسبی قیمت ها به مانند روند روزهای گذشته است.

قیمت طلا امروز 31 شهریور 99


در اینباره بیشتر بخوانید؛

قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۳۹۹/۰۱/۳۱| سقوط قیمت طلا و سکه

قیمت دلار در بازار امروز تهران ۱۳۹۹/۰۱/۳۱


آخرین نرخ گرم طلا ۱۸ عیار

امروز قیمت طلا بالا رفت و هر گرم طلا ۱۸ عیار خلاف افت قبلی خود، رشد قیمت را تجربه کرد، هر گرم طلا ۱۸ عیار که روز قبل تا ۵۹۸,۹۰۰ (پانصد و نود و هشت هزار و نهصد ) تومان رسیده بود، امروز – یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ مصادف با ۱۹ آوریل ۲۰۲۰ – با رشد ۱.۳۶ درصدی به ۶۰۷,۲۰۰ (ششصد و هفت هزار و دویست ) تومان رسید.

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر گرم طلا ۱۸ عیار
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۶۰۷,۲۰۰ ۸,۳۰۰ ۱.۳۶ امروز
۵۹۸,۹۰۰ -۳۰,۲۰۰ -۵.۰۵ روز قبل
۶۲۹,۱۰۰ -۷,۲۰۰ -۱.۱۵ ۳ روز پیش
به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می شوند

 

قیمت گرم طلا ۲۴ عیار امروز

هر گرم طلا ۲۴ عیار، امروز به ۸۰۹,۶۰۰ (هشتصد و نه هزار و ششصد ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۱.۳۷ درصدی داشته است.

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر گرم طلا ۲۴ عیار
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۸۰۹,۶۰۰ ۱۱,۱۰۰ ۱.۳۷ امروز
۷۹۸,۵۰۰ -۴۰,۳۰۰ -۵.۰۵ روز قبل
۸۳۸,۸۰۰ -۹,۵۰۰ -۱.۱۴ ۳ روز پیش
به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می شوند

 

آخرین نرخ مثقال طلا ۱۸ عیار

هر مثقال طلا ۱۸ عیار امروز با افزایش ۱.۱۷ درصدی، از ۲,۵۹۷,۰۰۰ (دو میلیون و پانصد و نود و هفت هزار) تومان به ۲,۶۲۸,۰۰۰ (دو میلیون و ششصد و بیست و هشت هزار) تومان رسید.

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر مثقال طلا ۱۸ عیار
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۲,۶۲۸,۰۰۰ ۳۱,۰۰۰ ۱.۱۷ امروز
۲,۵۹۷,۰۰۰ -۱۲۶,۰۰۰ -۴.۸۶ روز قبل
۲,۷۲۳,۰۰۰ -۳۴,۰۰۰ -۱.۲۵ ۳ روز پیش
به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می شوند

قیمت طلا امروز ۱۳۹۹/۰۱/۳۰

تسنیم : قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۲.۰۳ درصد افت به ۱۶۸۲ دلار و ۸۲ سنت رسید.

رویترز گزارش داد، در حالی که گزارش های اولیه ای از واکنش مثبت بیماران کرونایی به یک دارو منتشر شده و دولت ترامپ دستوراتی را برای بازگشایی تدریجی اقتصاد آمریکا صادر کرده است، افزایش تمایل سرمایه گذاران به سمت دارایی های پرریسک موجب افت ۲ درصدی قیمت طلا در روز جمعه شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۲.۰۳ درصد افت به ۱۶۸۲ دلار و ۸۲ سنت رسید. فلز زرد نسبت به بالاترین رقم ۷ سال و نیم گذشته که اوایل این هفته ثبت شده بود حدود ۶۰ دلار کاهش یافته است. قیمت طلا در بازار آمریکا هم در پایان معاملات روز جمعه ۱.۹۰ درصد کاهش داشت و به ۱۶۹۸ دلار و ۸۰ سنت رسید.

تای وونگ رئیس بخش داد و ستد فلزات پایه و گرانبها در شرکت بی ام او اظهار داشت: «رابطه معکوس قیمت طلا و شاخص های بازار بورس بار دیگر برقرار شده به نحوی که تقویت بازارهای بورس بازار طلا را تحت فشار قرار داده است. دستورات ترامپ برای گشایش مجدد فعالیت های اقتصادی در آمریکا تاثیر مثبتی بر بازارهای بورس گذاشته است.»

اوایل امسال در برخی مقاطع قیمت طلا و شاخص های بورس شانه به شانه هم در حرکت بودند زیرا با افت شدید شاخص ها در بازارهای بورس سرمایه گذاران به فکر نقد کردن دارایی های طلای خود جهت جبران زیان های وارده در بازار بورس افتاده بودند.

شرکت آمریکایی گیلیاد ساینسز در گزارشی از واکنش مثبت بیماران کرونایی به دارویی تحت عنوان رمدیسیویر خبر داده است. ادوارد مویا تحلیلگر بازار نفت گفت:‌«اشتها برای ریسک پذیری در حال افزایش است اما با توجه به اینکه تاثیر بلند مدت بحران کرونا احتمالا موجب افت احساس مصرف کننده در اقتصاد آمریکا خواهد شد ممکن است واکنش مثبت شاخص های بورس بیش از حد بوده باشد.»

وی افزود با توجه به سیاست های پولی و مالی انبساطی قیمت طلا فعلا در مدار رشد باقی خواهد ماند.

قیمت طلا امروز ۱۳۹۹/۰۱/۲۷| قیمت پایین کشید

هر گرم طلا ۱۸ عیار امروز هم افت قیمت را تجربه کرد و با کاهش ۰.۰۴ درصدی به ۶۳۹,۷۰۰ (ششصد و سی و نه هزار و هفتصد ) تومان رسید.

به گزارش دنیای اقتصاد، بازار طلا ایران و جهان امروز را در حالی آغاز کرد که قیمت‌ها خلاف روز گذشته با سیر نزولی همراه شدند.

قیمت طلا امروز 27 فروردین 99

آخرین نرخ اونس طلا

امروز هر اونس طلا خلاف رشد قبلی با افت قیمت روبرو بوده است، هر اونس طلا که روز قبل تا ۱,۷۳۵ (یک هزار و هفتصد و سی و پنج ) تومان رسیده بود، امروز – چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ مصادف با ۱۵ آوریل ۲۰۲۰ – با کاهش ۰.۵ درصدی به ۱,۷۲۶ (یک هزار و هفتصد و بیست و شش ) دلار رسید.

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر اونس طلا
قیمت (دلار) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۱,۷۲۶ -۰.۵۱ امروز
۱,۷۳۵ ۱۹ ۱.۰۶ روز قبل
۱,۷۱۶ ۳۳ ۱.۹ ۲ روز پیش
به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می شوند

 

قیمت گرم طلا ۱۸ عیار امروز

امروز قیمت طلا پایین آمد و هر گرم طلا ۱۸ عیار مانند روز قبل با کاهش قیمت روبرو شد، هر گرم طلا ۱۸ عیار که روز قبل تا ۶۴۰,۰۰۰ (ششصد و چهل هزار) تومان رسیده بود، امروز – چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ مصادف با ۱۵ آوریل ۲۰۲۰ – با کاهش ۰.۰۴ درصدی به ۶۳۹,۷۰۰ (ششصد و سی و نه هزار و هفتصد ) تومان رسید.

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر گرم طلا ۱۸ عیار
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۶۳۹,۷۰۰ -۳۰۰ -۰.۰۵ امروز
۶۴۰,۰۰۰ -۱,۱۰۰ -۰.۱۸ روز قبل
۶۴۱,۱۰۰ -۲,۶۰۰ -۰.۴۱ ۲ روز پیش
به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می شوند

 

آخرین نرخ گرم طلا ۲۴ عیار

هر گرم طلا ۲۴ عیار امروز با کاهش ۰.۰۳ درصدی، از ۸۵۳,۳۰۰ (هشتصد و پنجاه و سه هزار و سیصد ) تومان به ۸۵۳,۰۰۰ (هشتصد و پنجاه و سه هزار) تومان رسید.

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر گرم طلا ۲۴ عیار
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۸۵۳,۰۰۰ -۳۰۰ -۰.۰۴ امروز
۸۵۳,۳۰۰ -۱,۵۰۰ -۰.۱۸ روز قبل
۸۵۴,۸۰۰ -۳,۴۰۰ -۰.۴ ۲ روز پیش
به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می شوند

 

آخرین نرخ مثقال طلا ۱۸ عیار

در بازار امروز هر مثقال طلا ۱۸ عیار نسبت به روز قبل ، با ۲۰۰۰ تومان کاهش، ۲,۷۷۱,۰۰۰ (دو میلیون و هفتصد و هفتاد و یک هزار) تومان نرخ گذاری شد.

جدول قیمت ۳ روز اخیر هر مثقال طلا ۱۸ عیار
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۲,۷۷۱,۰۰۰ -۲,۰۰۰ -۰.۰۸ امروز
۲,۷۷۳,۰۰۰ -۳,۰۰۰ -۰.۱۱ روز قبل
۲,۷۷۶,۰۰۰ -۱۱,۰۰۰ -۰.۴ ۲ روز پیش
به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می شوند

آخرین وضعیت قیمت طلا و سکه در بازار

خبر آنلاین : با وجود کاهش قیمت دلار در بازار، قیمت طلا و سکه افزایش قیمت پیدا کرد.

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۱۳۳ هزار تومان بالا رفت؛ به طوری که با قیمت ۶ میلیون و ۵۲۰ هزار تومان به فروش رفت.

سکه بهار آزادی طرح قدیم با رشد ۱۲۰ هزار تومانی روبه‌رو شد. همچنین نیم‌سکه ۱۳۳ هزار تومان، ربع‌سکه ۸۸ هزار تومان و سکه گرمی ۵ هزار تومان رشد قیمت داشت.

سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، نیم‌سکه ۳ میلیون و ۲۱۰ هزار تومان، ربع‌سکه یک میلیون و ۸۷۰ هزار تومان و سکه گرمی ۹۸۰ هزار تومان قیمت داشت.

هر گرم طلای ۱۸عیار نیز در بازار رشد ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان را تجربه کرد. به این ترتیب، هر گرم طلای ۱۸عیار در بازار امروز با قیمت ۶۴۶ هزار و ۴۰۰ تومان فروخته شد. هر مثقال طلا هم ۲ میلیون و ۷۹۹ هزار تومان بود.

به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، پرهام خواجه پور؛ مدیر ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی شرکت با بیان این مطلب گفت: از ابتدای اسفندماه سال گذشته با شیوع ویروس کرونا در کشور و گستردگی آن در میان تمام استان ها، دستورالعمل هایی را جهت پیشگیری از بیماری تدوین و به تمام مجتمع های تابعه ایمپاسکو ابلاغ کردیم.
وی در ادامه افزود: این دستورالعمل ها شامل ورود پرسنل به مجتمع ها بعد از تعطیلات سال نو، حضور مدیران در جلسات و ورود افراد به آبدارخانه می باشد.
خواجه پور تصریح کرد: تعطیلی کلیه آشپزخانه کارگاه ها، کاهش ساعت کاری معادن، آموزش افراد درخصوص نحوه استفاده از ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی، نصب تابلو و پوسترهای آموزش پیشگیری از کرونا در محوطه مجتمع ها و کارگاه های معدنی از دیگر مواردی است که مجتمع های تابعه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران ملزم به رعایت آن می باشند.
مدیر HSEE شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران با اشاره به انجام تب سنجی افراد و ضدعفونی کارگاه ها و ساختمان های مجتمع ها به صورت روزانه گفت: شیفت بندی پرسنل آزمایشگاه ها، راه اندازی خطوط تولید با حداقل نفرات ممکن و عدم استفاده از سیستم حضور و غیاب به صورت انگشت زنی از جمله اقدامات صورت گرفته در مجتمع های تابعه ایمپاسکو است.
خواجه پور در پایان یادآور شد: بنا بر دستورالعمل ایمیدرو مبنی رعایت فاصله اجتماعی در سرویس های ایاب و ذهاب پرسنل و غربالگری کلیه پرسنل، سعی شده شرایط تحت نظارت و کنترل باشد.

قیمت طلا امروز ۱۳۹۹/۰۱/۲۲

تسنیم : پس از آنکه فدرال رزرو آمریکا یک بسته محرک اقتصادی بزرگ را برای مقابله با تبعات اقتصادی کرونا اعلام کرد قیمت طلا شاهد افزایش بود و در مقطعی به بالاترین رقم یک ماه گذشته رسید.

رویترز گزارش داد، پس از آنکه فدرال رزرو آمریکا یک بسته محرک اقتصادی بزرگ را برای مقابله با تبعات اقتصادی کرونا اعلام کرد قیمت طلا شاهد افزایش بود و در مقطعی به بالاترین رقم یک ماه گذشته رسید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در معاملات امروز با ۰.۳۵ درصد افزایش به ۱۶۸۹ دلار و ۷۰ سنت رسید. در اواسط معاملات دیروز قیمت فلز زرد به بالاترین رقم از ۹ مارس یعنی ۱۶۹۰ دلار و ۳ سنت رسیده بود. در این هفته قیمت طلا حدود ۴.۲ درصد رشد داشته است. قیمت طلا در بازار آمریکا هم در پایان معاملات دیروز با ۴.۰۷ درصد رشد به ۱۷۵۲ دلار و ۸۰ سنت رسید.

تای وونگ تحلیلگر بازار طلا در موسسه بی ام او گفت: «فدرال رزرو یک بسته محرک اقتصادی دیگر را برای حمایت از کسب و کارهای کوچک و متوسط و همچنین شهرداری ها اعلام کرده است.» بازار طلا احتمالا از تزریق بی سابقه نقدینگی به اقتصاد منتفع خواهد شد.

فدرال رزرو یک بسته کمک ۲.۳ تریلیون دلاری را برای کمک به دولت های محلی و بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط اعلام کرده تا اقتصاد آمریکا را از تبعات مخرب ویروس کرونا در امان نگاه دارد.

جرومی پاول رئیس بانک مرکزی آمریکا گفت این بانک به استفاده از تمام ابزارهای خود تا زمانی که روند ترمیم اقتصاد آمریکا آغاز شود ادامه خواهد داد.

آمارهای جدید نشان می دهد تعداد شهروندان آمریکایی متقاضی دریافت مقرری بیکاری در ۳ هفته گذشته از مرز ۱۵ میلیون نفر عبور کرده و آمار هفتگی متقاضیان نیز برای دومین هفته متوالی از ۶ میلیون نفر فراتر رفته است. حدود یک و نیم میلیون نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند و تعداد کشته ها نیز از ۹۰ هزار نفر فراتر رفته است.

در راستای مبارزه با کرونا صورت گرفت:

اهدای ۵ دستگاه ونتیلاتور و هزار ماسک از سوی فروکروم جغتای به دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

راهبر مجتمع فروکروم جغتای در راستای مبارزه با کرونا، ۵ دستگاه ونتیلاتور به دانشگاه علوم پزشکی سبزوار اهدا کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، شرکت راهبر مجتمع فروکروم جغتای در راستای انجام مسولیت های اجتماعی، یک هزار عدد ماسک همراه با 4 هزار نسخه بروشور آموزشی برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا توسط در بین ساکنان شهرستان جغتای توزیع کرده است.همچنین شرکت راهبر این مجتمع، ۱۰ هزار بسته حمایتی سلامت شامل مایع دستشویی و ماده ضدعفونی توسط مجتمع فروکروم جغتای تهیه، بسته بندی و توزیع کرده است.بنا به این گزارش، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران (وابسته به ایمیدرو)، در راستای واگذاری شرکت های تابعه، تعدادی از این شرکت ها را در قالب راهبری، به بخش خصوصی واگذار کرد. از جمله شرکت های مذکور، مجتمع فروکروم جغتای است که شرکت پارت گوال به عنوان راهبر آن انتخاب شد. منبع: روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران

راهکارهای های تاب آوری شرکت های معدنی و صنایع وابسته در دوران بحران کرونا بررسی شد

جمعه, ۲۲ فروردین, ۱۳۹۹

به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، ماین گپ ۱ با حضور سید رضا عظیمی، مدیر اجرایی و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس و کیوان جعفری طهرانی؛ تحلیلگر ارشد بازارهای بین المللی فولاد و سنگ آهن به صورت زنده در صفحه اینستاگرام “معدن بوم”برگزار شد.
در این گفتگو عظیمی ضمن اشاره به بها دادن شرکت ها و سازمان ها به شرایط جسمی و سلامت کارکنان در زمان بحران کرونا گفت: در فعالیت های موجود در شرکت ها، واحدهای پشتیبانی، اداری، اجرایی در خط مقدم تولید مواردی هستند که مبنای تصمیم گیری برای زمانبندی و حضور پرسنل در محل کار لحاظ شوند.
وی افزود: بسیاری از شرکت های تولیدی برای مقابله با بحران درآمدزایی به سمت تولید ماسک و محلول ضدعفونی کننده رفته اند و بسیاری از شرکت های معدن و صنایع معدنی نیز در کنار تولید اصلی خود، این فعالیت ها را حمایت می کنند.
عظیمی مهم ترین سیاست های قابل انجام در دوران کرونا را اطلاع رسانی، افزایش آگاهی و حفاظت فردی به کارکنان و پرسنل دانست و افزود: با کاهش ترس از پدیده کرونا در میان کارکنان باید رعایت مسائل بهداشتی نیز افزایش یابد.
مدیر اجرایی و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس اظهار داشت: نرم‌افزارهای اتوماسیون و استارت آپ ها به خوبی رشد کرده اند و می توان از آن ها برای مدیریت و انجام دورکاری پرسنل استفاده کرد و در نظر گرفتن بیمه بیکاری برای حفظ کارکنان موجود در دوران رکود با شرط تبیین موقت بودن دوره و برگشت به کار پی از بحران، جایگزینی فعالیت ها برای ایجاد درآمد جایگزین با هدف حفظ کارکنان در نقطه سربه سری شرکت ها از دیگر اقدامات خواهد بود.
وی یادآور شد: در زمان بحران کرونا در شرکت های معدن و صنایع معدنی، بهترین زمان برای انجام تعمیر و نگهداری دستگاه ها و ماشین آلات است، همچنین انجام اکتشافات تکمیلی و آموزشهای تکمیلی آنلاین نیز گزینه مناسبی در دوران کروناست.
در ادامه جعفری طهرانی گفت: کشورهای مختلف از منابع مالی بالای خود جهت مقابله با این ویروس استفاده می کنند اما ایران تحریم است و حتی اگر صادرات نیز داشته باشیم چون سایر کشورها از جمله کشورهای جنوب شرق آسیا با مسئله شیوع شدید بیماری مواجه اند، امکان صادرات ما محدود خواهد بود.
وی ادامه داد: مقاصد صادراتی ایران به شدت از این ویروس کرونا متأثر شده اند و اروپا در سه ماهه اول سال آینده میلادی ۲۰۲۱ نیز درگیر این وضعیت خواهد بود.
این تحلیلگر ارشد بازارهای بین المللی فولاد و سنگ آهن در ادامه افزود: اگر سیاست ما تعطیلی معادن و کارخانه ها و فعالیت های بزرگ اقتصادی باشد، قطعا در دوران پساکرونا شرایط سختی خواهیم داشت، ما در دوران کرونا با بحران تولید مواد معدنی در داخل کشور و افزایش حمل زمینی مواجه هستیم و بحران اصلی کرونا، کاهش تقاضا در جهان است.
وی با اشاره به استارت آپ ها گفت: باید دنبال طراحی استارت آپ دو زبانه ای باشیم تا با دریافت درخواست خریداران بصورت آنلاین  و ارسال آن به دست تولیدکنندگان اصلی، محصول با قیمت معقول به فروش برسد.
جعفری طهرانی در خاتمه افزود: پیش بینی می شود اگر سیاست اقتصادی خوبی پیش بگیریم دوران پساکرونایی به اندازه ۶ ماه تا یک سال داشته باشیم وگرنه دوره پساکرونا ما بیش از پایان سال ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت.

نقل از ایمپاسکو

آب و هوای کنونی تکاب