سکه از ۶ میلیون و ۱۶۵ هزار تومان سبقت گرفت

خبر آنلاین : امروز در بازار آزاد قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار ۶۱۹ هزار و ۶۰۰ تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۶ میلیون و ۱۶۶ هزار تومان تعیین شده است.

قیمت هر سکه تمام طرح جدید در دومین روز معاملات سال جدید ۶ میلیون و ۱۶۶ هزار تومان اعلام شده است. هر قطعه سکه تمام طرح قدیم نیز در برابر ۶ میلیون و ۲۷ هزار تومان معامله می شود.

هر قطعه نیم سکه نیز به ۳ میلیون و ۹۳ هزار تومان و ربع به ۱ میلیون و ۷۹۳ هزار تومان رسیده است. هر قطعه سکه یک گرمی نیز در برابر ۹۸۲ هزار تومان معامله می شود.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۶۱۹ هزار و ۶۰۰ تومان تعیین شده است. هر مثقال طلا نیز ۲ میلیون و ۶۸۴ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

در بازارهای جهانی هر اونس طلا ۱۶۱۲ دلار و ۴۵ سنت معامله شده است.

نقل از دنیای اقتصاد

قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۹/۰۱/۰۶

تسنیم : قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۹ درصد افزایش به ۱۶۲۴ دلار و ۱۸ سنت رسید.

رویترز گزارش داد، در حالی که اظهارات امیدوارکننده قانونگذاران امریکایی در خصوص تصویب بسته محرک اقتصادی پیشنهادی دولت ترامپ برای مقابله با تاثیرات کرونا موجب تقویت احساس سرمایه گذاران شده، قیمت طلا امروز برای سومین جلسه متوالی افزایش داشت و به بالاترین رقم در طی حدود ۲ هفته گذشته رسید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۹ درصد افزایش به ۱۶۲۴ دلار و ۱۸ سنت رسید. در اوایل جلسه امروز قیمت طلا تا ۱.۶ درصد رشد داشت و به بالاترین رقم از ۱۲ مارس یعنی ۱۶۳۵ دلار و ۷۹ سنت رسیده بود. قیمت فلز زرد در جلسه قبل بیش از ۳ درصد جهش داشت.

قیمت طلا در بازار آمریکا هم امروز با ۱.۶ درصد افزایش به ۱۶۸۷ دلار و ۳۰ سنت رسید. قانونگذاران دموکرات و جمهوری خواه آمریکایی گفتند در حال نهایی کردن بسته محرک اقتصادی ۲ میلیارد دلاری جهت محدود کردن تبعات منفی اقتصادی ویروس کرونا هستند.

در حالی که ظاهرا کنگره به تصویب بسته محرک اقتصادی نزدیک شده، پس از رشد قابل توجه شاخص های بورس وال استریت در جلسه گذشته، امروز شاخص ها در بازارهای بورس آسیا روند رشد خود را ادامه دادند.

در همین حال سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده که آمریکا ممکن است به مرکز جهانی شیوع ویروس کرونا تبدیل شود. هند هم یک قرنطینه ۲۴ ساعته سراسری را در دومین کشور پرجمعیت جهان اعلام کرده است.

شمار کشته های ویروس کرونا در ایتالیا در طی ۲۴ ساعت گذشته رشد قابل توجهی داشته و امیدها به مهار ویروس در این کشور را بار دیگر تضعیف کرده است. شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشورهای مختلف جهان به بیش از ۴۲۲ هزار نفر رسیده است. فعالیت های اقتصادی در ماه مارس از استرالیا تا ژاپن و از غرب اروپا تا آمریکا به شکل بی سابقه ای متوقف شده است.

نقل از دنیای اقتصاد

بازارها سال سخت ۹۸ را چگونه به پایان بردند؟

خبر آنلاین : روزهای پایانی سال ۹۸، وضعیت بازارهای ایران با تغییری جدی و غیر قابل پیش بینی روبرو شد، متهم ردیف اول این بازار ویروسی بود عالمگیر با نام کرونا که تمامی مناسبات پیش بینی شده را با تغییر روبرو کرد.

سال ۹۸ درحالی به پایان رسید که اغلب بازارهای ایران از رکودی کشنده رنج می‌بردند.

با این حال حتی این رکود نیز نتوانست نوسانات شدید در برخی بازارها را مهار نماید و موقعیت اقتصادی و سیاسی ایران در سایه کاهش شدید تقاضا تحت تاثیر کرونا همچنان تاثیر خود را بر وضعیت بازار به رخ می کشید.

بازار ارز ایران، خداحافظی با سال ۹۸ با دلار ۱۴.۹۰۰ تومانی

بازار ارز ایران در ۵ ماه پایانی سال روزهای پرنوسانی را پشت سر گذاشت وهر از چندی با تغییر کانال در مرزی بالاتر از قبل ایستاد. درست در آخرین روزهای سال ۹۸، در حالی که صرافان خبر از رکود شدید بازار خرید و فروش اسکناس ارزی تحت تاثیر شیوع کرونا می دادند، قیمت ها در بازار آزاد به مرز ۱۶ هزار تومان رسید و در صرافی های بانکی نیز در سقف کانال ۱۵ هزار تومان ایستاد.

بر اساس این گزارش نوسان ادامه دار قیمت ارز اما حتی در آخرین روز سال نیز ادامه داشت و هر دلار در این روز با کاهشی ۸۵۰ تومانی به ۱۴ هزار و ۹۰۰ تومان رسید. هر چند خالی فروشان و معامله گران فردایی تلاش گسترده ای را در آخرین هفته سال به کار بستند تا قیمت ها را برای سال جدید تثبیت کنند اما با لغو بخشی از تحریم های بانکی ایران، پیش بینی ها نشان می دهد تلاش آنها ثمری در بر نداشته باشد. داستان بازار ارز هنوز تمام نشده است، ایران در سخت‌ترین تحریم ها به سر می برد و بازار ارز هنوز روالی عادی را دارا نیست.

سکه در کانال ۶ میلیون وارد سال ۹۹ شد

قیمت سکه نیز تحت تاثیر افزایش قابل توجه نرخ ارز از یک سو و رشد قیمت طلا در بازارهای جهانی از سوی دیگر سبب شد قیمت سکه دستخوش افزایش شود. قیمت سکه نیز در ۵ ماه پایانی سال همپای ارز نوسانی جدی را شاهد بود  رکورد ۶ میلیون و دویست هزار تومان را نیز در کارنامه خود ثبت کرد  افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی در اخرین ماه سال ۹۸ نیز تحت تاثیر شیوع کرونا اتفاق افتاد. با همه گیری این ویروس در جهان، طلا به مطمئن ترین سرمایه گذاری در جهان تبدیل شد و این گونه بود که سرمایه ها از بورس های در حال ریزش به بازارهای طلا کوچ کردند.

بورس از صعود تا سقوط

بورس ایران روزهایی طلایی را در سال ۱۳۹۸ پشت سر گذاشت. بیراه نیست بورس را سودده ترین بازار در سال گذشته لقب داد اما با این حال شاخص ها نشان می‌دهد در هفته های پایانی سال ریزش بر بازار حاکم شد. بر اساس این گزارش تنها در آخرین هفته سال شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز چهارشنبه (۲۸ اسفند) به عدد ۵۱۲ هزار و ۹۰۳ واحد رسید که در مقایسه با پایان هفته گذشته حدود ۱.۵ درصد افت را تجربه کرد. بورس رشدهای طلایی را نیز در این ساله به ثبت رسانده بود. بورس های جهانی نیز تحت تاثیر شیوع کرونا در هفته های اخیر با ریزش های بزرگ مواجه شده اند.

سوت رکود در بازار خودرو

بازار خودروی ایران حالا مدتهاست از قواعد اقتصادی تبعیت نمی کند. هر چند انتظار می رفت بازار خودرو ریزشی قابل توجه را در نیمه دوم سال شاهد باشد اما مسیر حرکت این بازار پس از سهمیه بندی بنزین تغییر کرد. صنعت خودروی ایران حالا در شرایطی ویژه است. تحویل خودروهای ثبت نامی مهمترین اولویت صنعت خودرو اعلام شده است اما بسیاری از کسانی که برای دریافت خودرو ثبت نام کرده اند، طبق آمار نه مصرف کننده واقعی که اتفاقا سرمایه گذارانی بوده اند که برای حفظ ارزش پول ملی خود دست به کار ثبت نام شده بودند از این رو تلاش می‌کنند خودروهای تحویلی را به بالاترین قیمت به فروش برسانند این چنین است که بازار خورو با نوسانی آشکار و رشد قیمت در عین نبود مشتری مواجه شده است با این حال در آخرین روزهای سال قیمت ها اندکی تعدیل را به جان خریده اند اما به نظر می رسد میزان کاهش قیمت هنوز برای مصرف کننده راضی کننده نیست.

رکود مسکن ادامه دارد

بازار مسکن التهابی آشکار را در سال ۹۷ تجربه کرد. روند رو به رشد قیمت ها در نیمه اول سال ۹۸ اما با تغییر روبرو شد و وضعیت تا دی تغییر کرد. در نیمه دوم سال روندی افزایشی بر این بازار نیز حاکم شد و در اخرین ماه سال نیز تعداد مشتریان کاهشی بسیار آشکار را تجربه کرد. بر اساس این گزارش پیش بینی ها نشان می دهد رکود قیمت مسکن تا خرداد ماه ادامه یابد. فعالان بازار می گویند مسکن در سال جاری روندی رو به افزایش را تجربه نخواهد کرد مگر معادلات حاکم با تغییری جدی مواجه شود.

قیمت جهانی طلا امروز ۹۹/۰۱/۰۵| تداوم افزایش قیمت

تسنیم : قیمت هر اونس طلا امروز با ۱.۳ درصد افزایش به ۱۵۷۲ دلار و ۴۵ سنت رسید.

پس از اقدامات غیرمنتظره فدرال رزرو آمریکا برای کمک به اقتصاد بحران زده آمریکا برای مواجهه با ویروس کرونا قیمت طلا روز سه شنبه شاهد جهش ۲ درصدی بود و رشد قیمت ۴ درصدی جلسه قبل را تداوم بخشید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۱.۳ درصد افزایش به ۱۵۷۲ دلار و ۴۵ سنت رسید. قیمت فلز زرد دیروز با ۳.۷ درصد جهش مواجه بود و بالاترین رشد قیمت از ژوئن ۲۰۱۶ را پشت سر گذاشت.

قیمت طلا در بازار آمریکا هم امروز با ۱.۹ درصد افزایش به ۱۵۹۶ دلار و ۷۰ سنت رسید.

ادوارد مویا تحلیلگر بازار طلا در موسسه اوآندا گفت: «پس از اقدامات فدرال رزرو برای حمایت از اقتصاد آمریکا قیمت طلا شاهد جهش قابل توجهی بوده است.»

بانک مرکزی آمریکا روز دوشنبه مجموعه برنامه های اضطراری ای را به اجرا گذاشت و تسهیلاتی را در زمینه وام های دانشجویی، بدهی کارت های اعتباری و وام های تحت ضمانت دولت به کسب و کارهای کوچک در نظر خواهد گرفت. اما این اقدامات نتوانست روز دوشنبه موجب تقویت شاخص ها در بورس وال استریت شود هرچند که برای ترمیم شاخص ها در بورس های آسیایی کافی بود.

در عین حال، یک بسته محرک اقتصادی ۲ تریلیون دلاری در سنای امریکا در حال بحث است که احتمالا مفاد آن به زودی موافقت توافق قرار خواهد گرفت. مویا افزود: «ایرادات مطرح شده از سوی سنا به این بسته به نظر چندان جدی نیست و تجار طلا اطمینان دارند که تا پایان هفته این بسته بزرگ محرک اقتصادی به آرام تر شدن بازارهای مالی کمک خواهد کرد. اگر آشفتگی در بازارها مهار شود، طلا جایگاه خود به عنوان محل امن سرمایه گذاری را باز خواهد یافت.»

در حالی که ویروس کرونا همچنان با سرعت در حال گسترش است دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا دیروز گفت، در حال بررسی نحوه از سرگیری فعالیت های اقتصاد آمریکا پس از پایان قرنطینه ۱۵ روزه در هفته آینده است.

نقل از دنیای اقتصاد

آب و هوای کنونی تکاب