امضای قرارداد فاز توسعه معدن طلای زرشوران:

به گزارش روابط عمومی شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران امروز شنبه مورخ 1397/03/12 قرارداد فاز توسعه شرکت طلای زرشوران میان شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران و مشارکت شرکتهای کاهنربا، فولاد تکنیک و یک شرکت آفریقای جنوبی به امضا رسید.

در این جلسه که در محل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) با حضور جناب آقای دکتر کرباسیان، معاون محترم وزیر و رئیس هیات عامل ایمیدرو، جناب آقای دکتر سعد محمدی معاون محترم معدنی ایمیدرو، جناب آقای دکتر امیری، مدیر عامل محترم شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران، و جمعی از معاونین و مشاورین در حضور اهالی رسانه برگزار شد عنوان گردید که معدن طلای زرشوران با همت متخصصان در سال 1393 بدست معاون اول محترم ریاست جمهوری جناب آقای دکتر جهانگیری به بهره برداری رسید. جناب آقای دکتر کرباسیان میزان تولید شمش طلای این مجموعه در طی سال گذشته را 850 کیلوگرم طلای 24 عیار عنوان کرد. وی خاطر نشان کرد فاز توسعه با سرمایه گذاری بالغ بر 300 میلیارد تومان که با احتساب زیر ساختهای مورد نیاز که توسط ایمیدرو انجام می شود به 500 میلیارد تومان خواهد رسید که در مدت 3 سال به بهره برداری خواهد رسید.

در ادامه جلسه دکتر مهدی کرباسیان ضمن اشاره به سرمایه گذاری بالغ بر 500 میلیاردی در فاز توسعه معدن زرشوران با بیان اینکه با راه اندازی فاز توسعه و رفع ایرادات موجود در فاز اول، ظرفیت تولید این کارخانه ظرف سه سال آینده به حدود 3.5 تن در سال خواهد رسید که با گذشت زمان این میزان به مرور به 5 تن در سال می رسد. وی با اشاره به نقش معدن طلای زرشوران در توسعه استانی و به ویژه شهرستان تکاب از نمونه هایی همچون حوزه راهداری ماندد تعریض و نوسازی جاده دندی به تخت  سلیمان، پروژه های بهداشت و درمان و … از تمامی دولتمردان و مردم منطقه نهایت همیاری و همدلی را خواستار شد.

وی اظهار امیدواری کرد که شهرستان تکاب و استان آذربایجان غربی به قطب طلای کشور تبدیل شده و با رونق صنایع پایین دستی، گام بلندی در زمینه اشتغالزایی در منطقه و استان برداشته شود.

در پایان این جلسه قرارداد همکاری برای احداث فاز توسعه مابین شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران و شرکت های مشارکت کننده کاهنربا، فولاد تکنیک و یک شرکت آفریقای جنوبی به امضا رسید.

پایان خبر-کد خبر 9720

طلای زرشوران