قیمت جهانی طلا امروز 1397/02/22

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که ارزش دلار تقویت شده و از شدت نگرانی سرمایه گذاران در مورد گسترش جنگ در خاورمیانه کاسته شده است، قیمت طلا روز جمعه با کاهش همراه بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با 0.17 درصد کاهش به 1319 دلار و 30 سنت رسید. اما فلز زرد همچنان اولین افزایش قیمت هفتگی در طی 4 هفته گذشته را به ثبت رساند. قیمت طلای آمریکا نیز در پایان معاملات معاملات دیروز با 0.12 درصد کاهش به 1320 دلار و 70 سنت رسید.

نعیم اسلم، تحلیلگر ارشد بازار طلا گفت: «من فکر می کنم نگرانی های ژئوپلتیک (در ارتباط با درگیری های اخیر سوریه) همچنان یک عامل نگرانی است اما سرمایه گذاران توجه چندانی به این تحرکات ندارند… تقویت ارزش دلار یک عامل مهمتر بوده است.»

رژیم صهیونیستی مدعی شده تقریبا به تمام زیرساخت های نظامی ایران در سوریه حمله کرده که این حملات در واکنش به حملات راکتی نیروهای ایرانی به سرزمین های اشغال انجام شده است.

معمولا در هنگام بروز وضعیت های آشفته سیاسی و مالی، بازار طلا یک محل امن برای سرمایه گذاری محسوب می شود. در همین حال، شاخص دلار روز جمعه اندکی افزایش یافت، اما همچنان پایین تراز بالاترین رقم 4 ماه و نیم گذشته که روز چهارشنبه به ثبت رسیده بود باقی ماند. انتشار آمارهای ضعیف از نرخ تورم آمریکا در ماه آوریل پیش بینی تجار در مورد افزایش سریعتر نرخ بهره در این کشور را تا حدودی تعدیل کرد.

پس از آنکه ترامپ اعلام کرد که وی امیدوار است در نشست ماه آینده با رهبر کره شمالی یک کار خیلی مهم برای مهار بلندپروازی های اتمی پیونگ یانگ انجام دهد، اشتهای سرمایه گذاران برای ریسک پذیری افزایش داشت و این مسئله موجب بالا رفتن ارزش سهام در بورس های آسیایی در روز جمعه شد.

انتهای پیام/94

نقل از خبرگزاری تسنیم